Big Book of Colours to książka-skarbnica kolorów! Tylu odcieni niebieskiego, zielonego, różowego czy brązowego, to ja nawet po polsku nie z...

Big Book of Colours - Zaglądamy do wielkiej księgi kolorów!

By | 20:30 Napisz komentarz
Big Book of Colours to książka-skarbnica kolorów! Tylu odcieni niebieskiego, zielonego, różowego czy brązowego, to ja nawet po polsku nie znałam :) Cudowne wnętrze skrywa w sobie ogrom wiedzy o barwach świata. Oczywiście w języku angielskim.


 Videorecenzja:


Książka zaczyna się kołem kolorów. Podzielone na barwy ciepłe i zimne. Kołem możemy dowolnie obracać, dzięki czemu widzimy jak dane kolory do siebie pasują lub też ze sobą kontrastują.


A na kolejnych stronach jest prawdziwa encyklopedia o kolorach. Przepiękne ilustracje sprawiają, że nie można oderwać wzroku. No i te odcienie, coś fantastycznego! Każdy kolor oczywiście podpisany, a poza tym znajdziemy też o niektórych ciekawostki.
Idziemy dalej. Poznamy, czym jest mieszanie kolorów i co nam wyjdzie ze zmiksowania danych barw. A nawet doświadczymy tego na własnej skórze - książka ma folię, na której nadrukowane są kolory. Możemy samodzielnie sprawdzić czym się kończy nałożenie żółtego na niebieski, czerwonego na żółty, itp..Książka kończy się drzewem złożonym z liści we wszystkich kolorach. Na drzewie śpi dziewczynka. Ciii, nie zbudźmy jej... :)


Big Book of Colours to taka encyklopedia kolorów w języku angielskim. Ma grubsze, elastyczne strony i jest pięknym Picture Book'iem. Sprawdzi się zarówno u maluchów, przedszkolaków, jak i uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Ale ja się z niej co nieco dowiedziałam! Więc starszym też polecam. Świetna książka.

----------
Recenzja we współpracy z Dreambooks.pl.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: