Kiwi leć nielocie, leć! to gra wydawnictwa Egmont, w której naszym celem jest wystrzelić te sympatyczne nieloty wprost do przegródek plansz...

Kiwi nielot - a lata!

By | 20:00 Napisz komentarz
Kiwi leć nielocie, leć! to gra wydawnictwa Egmont, w której naszym celem jest wystrzelić te sympatyczne nieloty wprost do przegródek planszy. Aby wygrać, musimy utworzyć kwadrat z czterech kiwi. A wcale nie jest to łatwe!


 Videorecenzja:


Aktualne ceny - klik.


Planszą do gry jest pudełko. Mamy w zestawie przegródki i podpory, dzięki którym stworzymy okienka, do których trafić muszą kiwi. Cztery rampy z gumkami to wyrzutnie nielotów. A nasze kiwi są w formie żetonów - 40 sztuk w czterech różnych kolorach. Każdy z graczy bierze dziesięć ptaków, jedną rampę i zajmuje miejsce przy jednym z boków planszy. Czas, start! Strzelamy ptactwem do okienek.


Nie jest to takie łatwe, bo jak już mówiłam - trzeba utworzyć z kiwi kwadrat. Cztery żetony po dwa w rzędzie w dwóch rzędach, obok siebie. Komu się uda, ten krzyczy: kiwi! I gra automatycznie się kończy. Gracz, który ułożył wygrywa.


Jednak może się też zdarzyć tak, że nie uda się nikomu stworzyć kwadrat. Wtedy, gdy wszystkie żetony są na planszy, każdy z graczy zbiera z okienek ptaki, na których wierzchu jest ten w jego kolorze. Nawet gdy pod spodem są inne, to te też zabiera. I liczy wszystkie jako swoje. Wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej żetonów.


Gra przeznaczona jest dla dzieci od 5 roku życia, ale 3,5-letnia Oliwka też daje radę. Jej zasady są banalnie proste, ale sama rozgrywka już nie jest taka łatwa jakby się mogło wydawać. Strzelanie nielotami wymaga nabycia wprawy i użycia odpowiedniej siły, aby wpadły do tej przegrody gdzie chcemy je wstrzelić. A i tak nie zawsze się uda. Dzięki temu do samego końca nie wiadomo, kto wygra. Gra zdecydowanie trzyma w napięciu do ostatniego kiwi :)


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: