Bobas odkrywa naukę to całkiem nowy "dział" serii książek Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Egmont. To cztery książki, które p...

Bobas odkrywa naukę - świetne książeczki na ważne tematy

By | 10:04 Napisz komentarz
Bobas odkrywa naukę to całkiem nowy "dział" serii książek Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Egmont. To cztery książki, które poruszają nie takie łatwe tematy - ale w bardzo zrozumiały sposób wyjaśnione.


 Videorecenzja:


Seria Akademia Mądrego Dziecka jest nam doskonale znana i ją uwielbiamy! Tutaj, pod tym linkiem możesz sprawdzić, jakie książki z tęczowymi kolorami dotychczas recenzowałyśmy.


Grawitacja, czyli dlaczego upuszczona kluska spada na podłogę? O co chodzi z tym przyciąganiem? I co robi grawitacja na placu zabaw? :)
Energia odnawialna o otulającym Ziemię kocyku z powietrza, który jest idealny - tak jak kocyk dzidziusia. Ani za gruby, ani za cienki. O gazach cieplarnianych, o tym że Ziemi pod jej kocykiem robi się za gorąco. O źródłach energii odnawialnej i o tym, jak maluch może pomóc Ziemi.
Termodynamika, czyli historia o słońcu i o tym, jaki ma wpływ na Ziemię. Jak daje energię drzewom, by drzewa rosły, miały owoce, które zjadane przez malucha - dają energię maluchowi.
Fizyka kwantowa to zabawa z kotkiem w chowanego. Kotek się schował w pudełku. Dzidziuś go szuka. Już wie, że kotek jest w pudełku, ale nie wie co tam robi. Śpi, czy nie śpi?
Jestem zachwycona tą serią! W tak przyjazny i prosty sposób tłumaczy tak trudne jakby nie patrzeć zagadnienia, że kilkuletnie dziecko bez problemu zrozumie. Książeczki są kartonowe i mają piękne kolorowe wnętrza. Polecamy gorąco!Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: