Któż nie grał w kółko i krzyżyk? To doskonale znana i prosta gra, do której potrzebne są kartka papieru i długopis. Dziś kółko i krzyżyk to ...

Trexo - kółko i krzyżyk na planszy

By | 21:31 Napisz komentarz
Któż nie grał w kółko i krzyżyk? To doskonale znana i prosta gra, do której potrzebne są kartka papieru i długopis. Dziś kółko i krzyżyk to już nie tylko kartka i coś do pisania - można znaleźć wiele odmian tej gry. Jedną z nich jest Trexo wydawnictwa Egmont.


Trexo to nie jest tak do końca typowe kółko z krzyżykiem, jakie znamy. Mamy planszę i całą masę prostokątów, które trochę przypominają mi domino. I musimy je na tej planszy układać - na zmianę. Raz jeden gracz, raz drugi. Musimy układać tak, aby w rzędzie było co najmniej pięć naszych znaczków - wtedy wygramy. Ale musimy zarazem pilnować, aby przeciwnik nie był szybszy, trzeba blokować niebezpieczne sytuacje i nie dopuścić, aby wygrał współgracz.


Do tego celu możemy stosować pewne triki, jak na przykład układanie klocków także na tych, której już leżą na planszy. Pod warunkiem jednak, że nowo położony znajduje się na dwóch różnych, a nie na jednym prostokącie.


Trexo jest doskonale wykonaną grą i ma bardzo przejrzyste zasady. Przeznaczona jest dla dzieci od 7 roku życia - ale Tin doskonale daje radę. Tylko ułatwiamy sobie i nie gramy na różnych płaszczyznach, a jedynie układamy na planszy.


Bez wątpienia jest to fantastyczna opcja dla fanów gry kółko i krzyżyk.

Więcej o grze w videorecenzji:


----------
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: