Cecylka Knedelek i Boże Narodzenie to nie tylko książka do czytania. Znajdziemy w niej bowiem również przepisy na bożonarodzeniowe słodkośc...

Cecylka Knedelek i Boże Narodzenie

By | 09:00 Napisz komentarz
Cecylka Knedelek i Boże Narodzenie to nie tylko książka do czytania. Znajdziemy w niej bowiem również przepisy na bożonarodzeniowe słodkości! Na sam ich widok aż ślinka leci, a ich wykonanie jest niezwykle proste. Przygotowane te przepisy zostały bowiem tak, aby dzieci sobie z nimi poradziły.


To książka niezwykle smaczna. Jednak najważniejsza jest jej treść. I płynąca z niej puenta - że na przyjaciół zawsze można liczyć.


Kiedy podczas pieczenia świątecznych słodkości Cecylka pół żartem rzuca do Gąski Walerii, że być może w tym roku nie będą mieć wcale choinki, Waleria się zasmuca...  Postanawia odwiedzić przyjaciół. Każdemu się żali, że nie będzie w tym roku pachnącego lasem drzewka. Że nie będzie atmosfery świąt, nie będzie prawdziwych świąt. Święta bez choinki przecież nie mogą się udać...


Na szczęście okazało się, że Cecylka nie miała zamiaru obchodzić świąt bez drzewka. A i na przyjaciół zawsze można liczyć! Dlatego te święta były bardzo, bardzo choinkowe.


Cecylka Knedelek i Boże Narodzenie to niezwykle klimatyczna, choinkowa książka do czytania w ten przedświąteczny czas, ale także do korzystania z niej w każdej innej porze roku - za sprawą przepysznych przepisów niekoniecznie na świąteczne słodkości. Drożdżowe bałwanki możemy przecież zmienić w wiosenne motylki, a ciasteczkowe bombki w kolorowe guziczki. My z książki korzystamy także latem :)

Więcej o książce w filmie:


----------
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: