Roszpunka: Zaginiona Laguna to kontynuacja znanej z pewnością każdemu bajki Zaplątani. Księżniczka wróciła do zamku. Jest teraz najpilniej ...

Roszpunka i Zaginiona Laguna - dalsze przygody Zaplątanych

By | 21:56 Napisz komentarz
Roszpunka: Zaginiona Laguna to kontynuacja znanej z pewnością każdemu bajki Zaplątani. Księżniczka wróciła do zamku. Jest teraz najpilniej strzeżoną osobą w królestwie, jednak przez to nie ma ani trochę prywatności.


A ona chce wspinać się na drzewa i oddawać się malowaniu, jednak zamiast tego musi uczyć się dobrych manier. Kiedyś zostanie królową i musi wiedzieć na przykład jak zamykać drzwi nie odwracając się tyłem do gości. Roszpunka nie jest zbyt zadowolona z tego wszystkiego. Chciałaby móc pozostać sobą. Została porwana jako mała dziewczynka i teraz, po latach, nawet rodzice są jej obcy. Tylko Julek, jej chłopak jest jej bliski.


Pewnego razu Roszpunka poznaje Kasandrę. Jest świadkiem jej treningu z kulą i o mało co zostaje przez tą kulę zraniona. Tak zaczyna się ich wspólna przygoda.


Kasandra nie lubi Roszpunki. Uważa, że przez nią królestwo jest w niebezpieczeństwie, gdyż straż zamiast patrolować granice, pilnuje księżniczki. Spełniają się Kasandry koszmary, gdy zostaje dwórką Roszpunki. Nie przypuszcza jeszcze, co we dwie przeżyją...


Książka Roszpunka: Zaginiona Laguna podzielona jest na rozdziały, dzięki czemu łatwiej się odnaleźć w trakcie czytania. Jednak to nie takie zwykłe rozdziały - naprzemiennie narratorkami są Roszpunka i Kasandra. W jednym obserwujemy wydarzenia oczami księżniczki, w kolejnym jej dwórki. I tak na zmianę. Dzięki temu poznajemy punkt widzenia każdej z nich.


Więcej o książce w filmie:


----------
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: