Skąd się wzięły samochody? Jak wyglądał ten pierwszy i kto go wymyślił? Ciekawość dziecięca nie zna granic i takie pytania prędzej czy późni...

Ale auta! - Historia motoryzacji dla dzieci

By | 09:00 Napisz komentarz
Skąd się wzięły samochody? Jak wyglądał ten pierwszy i kto go wymyślił? Ciekawość dziecięca nie zna granic i takie pytania prędzej czy później padną. A jeśli padną - to po odpowiedź sięgnijcie koniecznie do tej książki.


Ale auta! Odjazdowe historie samochodowe wydawnictwa Egmont to encyklopedia motoryzacji dla dzieci. Pełna cudownych ilustracji, napisana prostym językiem, można ją czytać nawet z przedszkolakami. A jest w niej wszystko - na prawdę wszystko! Tylu ciekawych informacji o samochodach nawet ja nie znałam, zanim nie zaczęłyśmy czytać Ale auta!


Od pierwszego konstruktora parowego automobilu, który poruszał się z prędkością 4km/h. Poprzez rodzinę Bentz i pierwszą daleką wycieczkę, dzięki której ludzie zwrócili uwagę na pojazd silnikowy i uświadomili sobie, że już nie tylko końskimi powozami można podróżować. Są tutaj także czasy nasze - czyli duży Fiat i Maluch! Coś pięknego.


Książka to prawdziwa gratka nie tylko dla małych miłośników samochodowych, ale także dla dociekliwych dzieci, które interesują się wszystkim co je otacza. Pięknie wydana, z cudownymi ilustracjami - czyta się ją z największą przyjemnością.Więcej w videorecenzji:


----------


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: