Sprawy kryminalne Filipiny Lomar: Szacuneczek to czwarty już tom tej kryminalnej serii dla dzieci! Mnie osobiście bardzo wciągnęła i polubi...

Sprawy Kryminalne Filipiny Lomar: Szacuneczek. Recenzja komiksu

By | 16:00 Napisz komentarz
Sprawy kryminalne Filipiny Lomar: Szacuneczek to czwarty już tom tej kryminalnej serii dla dzieci! Mnie osobiście bardzo wciągnęła i polubiłam Filipinę od pierwszego spotkania. A wy, znacie ją?

Filipina ma trzynaście lat i od dziecka trudni się rozwiązywaniem kryminalnych historii. Pomaga swoim rówieśnikom i marzy o tym, by w przyszłości zostać pełnoprawną prywatną detektywką. Tym razem stanie oko w oko z damskim bokserem..W domu jej wujka ukryła się Rosa. Dziewczynka, która uciekła - bo już nie mogła patrzeć, jak pewien facet bije jej mamę. Filipina obiecała jej pomoc. Pomoże też Charliemu w spotkaniu jego córki, która jak się okaże, pracuje w policji. Te dwa wątki połączą się i zdradzę, że ten chory człowiek podnoszący rękę na swoją kobietę, już więcej tego nie zrobi.


Historia w czwartej części perypetii nastolatki nie zawodzi. Jest nieprzewidywalna, choć wiadomo było już na początku że Filipinie uda się pomóc Rosie, ale nie było w ogóle przesłanek jak tego dokona. W dodatku komiks kończy się bardzo emocjonująco w negatywnym tego słowa znaczeniu - coś się wydarzy z mamą Filipiny... Aby się dowiedzieć jak potoczy się ta sytuacja dalej, musimy czekać na nowy komiks.

Jeśli lubicie kryminalne historie i niecodzienne wydarzenia, to jest seria dla was.


----
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Egmont.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: