Jak naukowcy mierzą świat ? Jak i czym można zmierzyć wszechświat? Jak maleńka jest ludzka komórka? Książka, o której dziś opowiem, przynies...

Jak naukowcy mierzą świat

By | 12:00 Napisz komentarz
Jak naukowcy mierzą świat? Jak i czym można zmierzyć wszechświat? Jak maleńka jest ludzka komórka? Książka, o której dziś opowiem, przyniesie odpowiedzi na prawdopodobnie wszystkie pytania jakie przyjdą Ci na myśl w temacie pomiarów.

Jak naukowcy mierzą świat
Książka podzielona jest na rozdziały. W pierwszym przeczytamy o potrzebie ujednolicenia systemu miar, który zapozna nas z systemem miar i wag, opowie o historii jego powstania i potrzeb na które odpowiada. Pomiędzy treścią znajdziemy ramki "Czy wiesz, że..." i mnóstwo ciekawych ilustracji idealnie wpisujących się w klimat książki.


Jak naukowcy mierzą świat

Kolejne rozdziały traktują już bezpośrednio o pomiarach. Są pomiary odległości, czasu, prędkości, masy, wilgotności, ciśnienia, światła, pomiary medyczne, klimatu, a nawet promieniowania jonizującego. Książka bez dwóch zdań potrafi zaciekawić i przekazać ogrom wiedzy!

Jak naukowcy mierzą świat

Jak naukowcy mierzą świat to trzysta stron genialnej przygody z pomiarami. W książce są także miejsca, w których zatrzymamy się na dłużej i będziemy mierzyć samodzielnie. Szukajcie ich pod nazwą "zmierz to samodzielnie"

Czy polecam? Zdecydowanie tak. Odpowie ona prawdopodobnie na wszystkie pytania, które przyjdą wam do głowy, w temacie pomiarów! :)

Jak naukowcy mierzą świat

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Wilga.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: