Lubisz rysować? Ja nie potrafię, ale moje córki - bardzo! Najstarsza często rysuje postacie i to z myślą o niej znalazła się w naszym domu k...

Manga: Rysowanie twarzy i emocji. Recenzja książki

By | 20:00 Napisz komentarz
Lubisz rysować? Ja nie potrafię, ale moje córki - bardzo! Najstarsza często rysuje postacie i to z myślą o niej znalazła się w naszym domu książka Manga: Rysowanie twarzy i emocji.

Manga: rysowanie twarzy
Książka jest podzielona na cztery rozdziały. Część pierwsza to Podstawowe techniki rysowania różnych wyrazów twarzy - sprawdzimy jak wyglądają poszczególne emocje na twarzach, czym się charakteryzują, po czym poznać że ktoś jest na przykład śpiący albo zadowolony z jedzenia, jak zmiana mimiki wpływa na mięśnie twarzy, czy jak uchwycić na rysunku starzenie się twarzy. Sprawdzimy, jak zmieniać kształt twarzy i co on nam daje. Jak wyznaczyć proporcje z każdej perspektywy. Zaskoczył mnie ogrom wiedzy o podstawach i technikach rysowania, jest go tutaj bardzo dużo!


Manga: rysowanie twarzy

Rozdział numer dwa: Jak rysować sześć podstawowych emocji nauczy nas przedstawiania ołówkiem emocji z różną intensywnością i pokaże nam, jak można wyolbrzymić emocje poprzez cieniowanie.

Manga: rysowanie twarzy

Część trzecia pod nazwą Wyrazy twarzy w różnych sytuacjach to emocje w kontaktach towarzyskich, w życiu codziennym, to gesty, a nawet jedzenie (w którym zobaczymy m.in jak narysować zaskakujący smak, albo obrzydliwy smak, a nawet nietrzeźwość). Znajdziemy tu również lekcje o walce - krzyki, wrzaski, rzucanie zaklęć, bycie zaatakowanym.

Ostatni rozdział to Dodawanie szczegółów: różne fryzury, instrukcja rysowania włosów i ich modyfikacje, wyrażanie emocji poprzez włosy i ruch włosów.

Manga: rysowanie twarzy

Manga: Rysowanie twarzy i emocji to nie jest poradnik krok po kroku - to fascynujący, niezwykły zbiór szkiców przedstawiających prawdopodobnie wszystko, co trzeba wiedzieć aby wyrażać na twarzach rysowanych postaci wszystko, co nam się tylko zamarzy.

Manga: rysowanie twarzy

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Wilga.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: