Niezwykły przewodnik. Potężny zbiór praw które trzeba poznać, by móc się ich domagać. Tę książkę powinno poznać każde dziecko!

Poznaj swoje prawa i broń ich. Przewodnik dla młodych - Recenzja

By | 14:00 Napisz komentarz
Niezwykły przewodnik. Potężny zbiór praw które trzeba poznać, by móc się ich domagać. Tę książkę powinno poznać każde dziecko!

Recenzja książki Poznaj swoje prawa i broń ich

Czy twoje dziecko wie, że ma prawo do życia i rozwoju, do dobrych warunków, ciepłego posiłku i czystej wody? Że ma prawo do równości, wolności od dyskryminacji, ma prawo do uczestnictwa we wszystkich decyzjach które go dotyczą, do otrzymywania informacji. Ma prawo do tożsamości, bezpieczeństwa, ochrony przed krzywdą i przemocą, do edukacji, zabawy, wolności myśli, do prywatności. To tylko niewielki fragment tego, co znajdziemy w tej wyjątkowo ważnej książce.
Książka podzielona jest na części. W pierwszej młodzi ludzie dowiedzą się, co to są prawa, poznają historię praw dziecka, konwencję o prawach ONZ, podstawowe zasady. Druga część pomoże zrozumieć prawa, w trzeciej dowiemy się jak dopominać się o swoje prawa, przeczytamy o aktywistach i aktywistkach, zadbamy o cyfrowe bezpieczeństwo. Czwarty dział zawiera informacje dotyczące organizacji, terminów i pomocy.


Poznaj swoje prawa i broń ich to ciekawa lektura, którą warto przeczytać.


---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Wilga.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: