Ani Beee, Ani Meee to kooperacyjna gra pamięciowa przeznaczona dla co najmniej trzech graczy (lub w wersji uproszczonej dla dwóch) w wieku ...

Ani Beee, Ani Meee - Recenzja gry

By | 10:00 Napisz komentarz
Ani Beee, Ani Meee to kooperacyjna gra pamięciowa przeznaczona dla co najmniej trzech graczy (lub w wersji uproszczonej dla dwóch) w wieku od 5 lat.

Ani bee ani mee

Recenzja gry Ani beee, ani meee na YouTube:
Ani bee ani mee

Jak grać w grę Ani bee, ani mee?

Jeden z graczy wciela się w rolę suflera - nie bierze bezpośrednio udziału w rozgrywce, tylko obsługuje scenę - umieszcza na niej zwierzęta lub je z niej zdejmuje, zależnie od tego co wylosuje się na żetonie akcji. Scena musi być tak ustawiona, by widział ją tylko sufler, nikt inny. Pozostali gracze będą musieli wykazać się doskonałą pamięcią i poprawnie odtwarzać sekwencję dźwięków, które wydają zwierzęta znajdujące się na scenie - bowiem widzą zwierzę tylko w momencie jego wchodzenia na scenę. Później już nie. Muszą więc zapamiętać kolejność zwierząt i to, kiedy jakie zwierzę schodzi ze sceny i kto go zastępuje. To wcale nie jest taka łatwa gra!

Ani bee ani mee

O tym, jak grać pokazuję bardzo dokładnie w filmie na YouTube (tam wyżej jest do niego link) - koniecznie obejrzyj. W skrócie - beczymy, muczymy, szczekamy :) I pilnujemy, by się absolutnie nie pomylić. Za pomyłki sufler zmuszony jest zabierać nutki, po pięciu pomyłkach przegrywamy grę. A kiedy wygrywamy? Gdy na scenie znajdzie się dziewięć zwierząt i jeden z graczy odtworzy poprawnie ich odgłosy.

Ani Beee, ani Meee to gra z bardzo ciekawą mechaniką, niespotykaną wcześniej. Jak wspomniałam, jest też wersja uproszczona w którą zagrać można też we dwójkę - wtedy nie ma suflera, scena zwrócona jest do wszystkich graczy, odwracamy ją w momencie odkrywania żetonu akcji i po odtworzeniu sekwencji odgłosów, znów możemy na nią spojrzeć.

Gra dostarcza dużo zabawy i świetnej rozrywki!

Ani bee ani mee

---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Granna.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: