Splendor to rodzinna gra, która przenosi nas w czasy historyczne - stajemy się handlarzami, których celem jest pozyskiwanie kamieni szlache...

Splendor. Recenzja gry

By | 13:30 Napisz komentarz
Splendor to rodzinna gra, która przenosi nas w czasy historyczne - stajemy się handlarzami, których celem jest pozyskiwanie kamieni szlachetnych i udoskonalanie swych zdolności tak, by zdobyć przychylność arystokratów.

Splendor
Grę Splendor, jak i wiele innych wspaniałych gier planszowych kupisz w TaniaKsiazka.pl.

Splendor

Grę wygrywa gracz, na którego koncie będzie 15 punktów prestiżu. Punkty te zdobywamy kupując karty, które to znowu kupujemy za kamienie szlachetne. Karty możemy rezerwować, zdobywamy też dzięki nim kryształy. Wszystko po to, by arystokracja spojrzała na nas przychylnym okiem :)

Splendor

Słówko o elementach gry. Wykonane są one bez dwóch zdań bardzo dobrze, żetony są bardzo grube, ciężkie. Minus za ogromną ilość przechowywanego powietrza w pudełku - wiecie, jak tego nie lubię. A w Splendorze niestety dużo tego powietrza jest..

Splendor

Rozgrywka w Splendor trwa około pół godziny. To kultowa już, klasyczna gra i z tego co widziałam, cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Nas też zauroczyła - szczególnie tym niezwykłym klimatem, ale też samą mechaniką gry. Gra jak wciągnie, to nie wypuści was ze swych objęć :)

Splendor

Splendor

----
Recenzja w ramach współpracy z TaniaKsiazka.pl

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: