Od mitów do nauki  to niezwykła, wyjątkowa, przepiękna książka z serii Akademia Mądrego Dziecka, która przybliży nam mity z czasów starożytn...

Od mitów do nauki: Jak przestaliśmy zgadywać i zaczęliśmy rozumieć

By | 08:00 Napisz komentarz
Od mitów do nauki to niezwykła, wyjątkowa, przepiękna książka z serii Akademia Mądrego Dziecka, która przybliży nam mity z czasów starożytnych i ich naukowe wyjaśnienia.

Recenzja książki Od mitów do nauki w filmie:
Przeczytamy tutaj między innymi o tym, co starożytne cywilizacje myślały na temat słońca i księżyca, jak tłumaczyli burzę czy tęczę, co przekazywali sobie na temat kształtu Ziemi - a wszystko to w pięknej oprawie graficznej.

Od mitów do nauki to nie tylko przyjemna lektura, ale też ogromna dawka wiedzy na temat tego, jak kiedyś postrzegano świat. Dziś mamy takie narzędzia, że dla nas to nic niezwykłego obserwować wschodzące słońce czy księżyc wędrujący po niebie - a w czasach starożytnych wierzono, że księżyc powstał z kawałka kosmicznego jajka. A wiecie, jak tłumaczono sobie to, że gdy wschodzi słońce znikają gwiazdy? Bogiem Słońca, który przegania swoje rodzeństwo po uprzednio wygranej z nimi wojnie.


Dzieci chcą wiedzieć więcej, a ja się bardzo cieszę że powstają takie książki - które pozwalają wiedzę zaspokoić. 


----
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Harper Kids.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: