Pięć komiksów , pięć zupełnie różnych światów, wyjątkowych historii , pięknych grafik. Przed państwem fantastyczne dzieła wydawnictwa Kultur...

Chłopiec z gór, Uroczysko Szyszymory, Drużyna przyjaciół i Bardzo dzika opowieść

By | 17:00 Napisz komentarz
Pięć komiksów, pięć zupełnie różnych światów, wyjątkowych historii, pięknych grafik. Przed państwem fantastyczne dzieła wydawnictwa Kultura Gniewu!

Recenzja komiksu Drużyna Przyjaciół

Wąż Krokuś zgodnie z zaleceniem mamy ruszył w świat. szukać przyjaciół. Spotkał na swej drodze Tulipka - niedźwiadka szykującego się do zapadnięcia w zimowy sen. Krokuś pomógł mu zebrać zapasy i wraz z Tulipkiem i jego mamą, postanowił przespać zimę. Ale nie do końca wyszło tak, jak miało - coś zakłóciło ich wypoczynek, czy też raczej ktoś - Prymulka wpadła do ich domu niespodziewanie. We trójkę postanowili założyć Drużynę Przyjaciół.


Razem będą wypatrywać wiosny, która przyjdzie znienacka i początkowo przestraszy naszych bohaterów dźwiękami, które wydaje. Czy wiesz, jak brzmi wiosna? Tutaj o tym przeczytasz :)


Ale nie wszystko będzie kolorowe, bo Tulipek nagle zniknie a Krokuś będzie musiał zrobić wszystko, by go odnaleźć! A po Prymulkę przylecą babcia i dziadek. Czy to koniec przyjaźni..? Nic bardziej mylnego, ale nie zdradzę co tam się dalej dzieje.


To bardzo fajnie stworzony komiks o wyjątkowej przyjaźni.
Recenzja komiksu Uroczysko Szyszymory

Kacper spędza wakacje u babci i dziadka. Nie jest z tego powodu zadowolony, bowiem dwa miesiące na wsi brzmią strasznie nudno! Ale już pierwszego dnia okaże się, że można tu przeżyć niezwykłą przygodę. Kacper poznaje Zośkę, na którą wpada uciekając przed kogutem. Za chwilę pojawia się chłopiec o przezwisku Bosman, który chciał załapać się do ekipy Lipy, ale został obrzucony jabłkami. Bosman wciąga w konflikt Zośkę i Kacpra i to jest początek przygody ich życia...


Dzieci nie mogą wrócić do domu przez most, który obstawiony jest ekipą Lipy uzbrojoną w jabłka. Postanawiają iść przez las. Szybko okazuje się, że nie jest to taki zwykły las.. Przerażenie, które pojawia się po spotkaniu dziwnych stworzeń, szybko ustępuje ciekawości i chęci rozwiązania zagadki. Zacznie się niezwykła przygoda!


To bardzo ciekawy, wciągający komiks w klimacie słowiańskich stworzeń. Nie oderwiecie się od niego.

Recenzja komiksu Chłopiec z Gór

To historia dziadka i wnuczka, którzy przez lata wspólnie podróżowali po świecie. Dziadek, niosący na sobie góry wyryte przez wszystkie życiowe wydarzenia, czuje że nastaje czas jego ostatniej podróży. Chce udać się w nią sam, ale chłopiec nie chce się z tym pogodzić. Uważa, że może odnaleźć najsilniejszy wiatr który pomoże dziadkowi dźwigać te góry i będą mogli razem podróżować. Chłopiec udaje się na poszukiwania wiatru..


Chłopiec bez wątpienia wykazał się ogromną odwagą, by przemierzyć samotnie świat i spróbować pomóc dziadkowi. I znalazł wiatr, ale kiedy wrócił z nim do dziadka - jego już nie było. Zostały góry, w których chłopiec czuł się jak w domu. Szybko zrozumiał, że rozpoczął się nowy etap jego życia.


To wzruszający i ogromnie poruszający komiks o przemijaniu, ale też o życiu, po prostu. O tym, jak życiowe doświadczenie wyryte mamy w sobie. I o tym, że każdy w końcu wyruszy w swoją własną podróż. To piękna historia, bardzo wam polecam.

Recenzja komiksów Bardzo Dzika Opowieść

Czy w tym rezerwacie wciąż jest ryś? Od dawna nikt go nie widział, a jeśli rysia nie ma, rezerwat zostanie zdegradowany do poziomu lasu. Ale to bardzo źle! Bo las może zostać sprzedany. Komuś bardzo na tym zależy, dlatego pilnuje by rysia nikt nie zobaczył. Bo jak się można domyśleć - ryś wciaż tutaj jest...


Porzucone przez ludzi na parkingu zwierzęta, bytują dookoła tego niebezpiecznego miejsca, pełnego złych psów które atakują wszystkich, którzy spróbują odnaleźć rysia. Czy zwierzętom uda się ocalić rezerwat?


To pouczająca historia z edukacyjną wartością, którą szczególnie poleciłabym dzieciom wchodzącym w nastoletni wiek. Dzięki niej dowiemy się, jak okropną rzeczą jest porzucanie domowych zwierząt (nigdy nie powinniśmy tego robić, dlatego dzieci trzeba nauczyć odpowiedzialności). Różnie się dzieje u naszych bohaterów, a komiks kończy się w takim momencie, że od razu trzeba sięgnąć po tom drugi.

W drugim tomie nasi bohaterowie będą zmagać się z pewną trudnością. Otóż odnaleziony ryś wcale nie chce pokazać się ludziom, uważa że to oni doprowadzili do tej sytuacji i on nie będzie niczego naprawiał. Ale innym zwierzętom bardzo zależy, by uratować rezerwat, by złe psy nie terroryzowały już nikogo, a człowiek któremu zależy na tym terenie, został pociągnięty do odpowiedzialności. Będą musieli zrobić coś, by przekonać rysia. Tylko co..?


Nie martwcie się, spróbują coś wymyślić! Przecież rezerwat musi przetrwać.
Komiks porusza ekologiczne tematy, które są bardzo ważne w dzisiejszych czasach. Nie wolno nam absolutnie zaśmiecać przyrody - ten wątek też się tutaj pojawi. Oryginalne ilustracje i ogromny edukacyjny wątek sprawiają, że to komiksowa seria idealna dla wszystkich.


---
Recenzja w ramach współpracy z wydawnictwem Kultura Gniewu.
Linki do Ceneo są linkami afiliacyjnymi.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: