Takiej książki jeszcze nie czytaliście! Sekrety Zmarłych z serii Akademia Mądrego Dziecka: Chcę wiedzieć więcej , to lektura wyjątkowa, bar...

Sekrety zmarłych - Wyjątkowa książka w fantastycznym wydaniu

By | 13:00 Napisz komentarz
Takiej książki jeszcze nie czytaliście! Sekrety Zmarłych z serii Akademia Mądrego Dziecka: Chcę wiedzieć więcej, to lektura wyjątkowa, bardzo ciekawa, z której dowiemy się jak wyglądała śmierć wiele lat temu.

Recenzja książki:


Książka podzielona jest na regiony i tak, najpierw przeczytamy o Afryce i m.in Faraonie Tutanchamonie - o jego grobowcu, o rzeczach które przy nim znaleziono, o przeprowadzanych badaniach na mumii i tym, jakie było jego zdrowie.


Poznamy techniki mumifikacji które stosowano w dawnych czasach, przeczytamy również o mnichach, którzy się samomumifikowali. Poznamy historie ludzi, których ciała doskonale się zachowały i zostały dokładnie zbadane przez współczesnych naukowców - mamy tu na przykład historię nastolatki z Llullaillaco, która została złożona w ofierze przez Inków, a jej rewelacyjnie zachowane ciało (miało nawet krew w żyłach i powietrze w płucach) odkryte w roku 1999 na szczycie wulkanu, pozwoliło nam się dowiedzieć szczegółów na temat jej życia w ostatnim roku przed śmiercią, czyli wtedy kiedy najprawdopodobniej została "przeznaczona" na ofiarę i diametralnie zmieniło się m.in jej odżywianie. Historie z tej książki poruszają dogłębnie, ale są też wspaniałą lekcją historii.


Książka ta jest wspaniała, musicie ją koniecznie przeczytać! Tak ciekawie napisana, że nie da się od niej oderwać. Pełna informacji i ciekawostek, przepięknie wydana - te złote elementy na okładce nadają jej wyjątkowości. Nie jestem pewna czy każdy kilkulatek będzie mógł w ten świat zmarłych wejść, musicie to ocenić sami znając wrażliwość waszego dziecka, ale jestem przekonana że każdy nastolatek przeczyta książkę z zaciekawieniem.
---
Recenzja przy współpracy z wydawnictwem Harper Kids.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: