W taką grę jeszcze nie graliście. O układzie kart decydują gracze. O zestawy kart rywalizujemy ze sobą. Tak pokrótce można by opisać grę kar...

Podziel To! - Gra karciana dostarczająca emocji

By | 08:00 Napisz komentarz
W taką grę jeszcze nie graliście. O układzie kart decydują gracze. O zestawy kart rywalizujemy ze sobą. Tak pokrótce można by opisać grę karcianą Podziel To!

Recenzja gry:
W niewielkim, poręcznym, bardzo kolorowym pudełku, skrywają się niemniej kolorowe karty:
-> liczbowe
-> wyboru w czterech kolorach graczy
-> podziału, które wędrują co rundę od gracza do gracza


Jak grać w grę?

Tworzymy potasowany stos z kart liczbowych. W grze 2 i 3-osobowej odkrywamy siedem kart, w grze 4-osobowej dziewięć kart, zawsze od lewej do prawej. Gracz, który w danej rundzie posiada dwie karty podziału, dzieli wyłożone karty na trzy zestawy: czarny, biały i niebieski (obejrzyj film, tam dokładnie pokazuję jak to zrobić). Następuje moment wyboru zestawu przez każdego gracza, co jest czynnością niejawną - robimy to za pomocą kart, a wybrany kolor kładziemy zakryty przed sobą. Jeśli gracze wybiorą różne zestawy, każdy zabiera swój do siebie i tworzy z nich kolumny (każda kolumna ma karty o innej wartości, a jokery od razu musimy dołożyć do którejś z kolumn). Jeżeli jakiś zestaw zapragnęło więcej graczy, robimy z nim dogrywkę: dzielimy na mniejsze zestawy i znów wybieramy za pomocą kart. W przypadku braku rozstrzygnięcia, karty trafiają na stos odrzuconych, tak samo jak wszystkie nie wybrane zestawy.


Podziel To! jest grą przeznaczoną dla grupy wiekowej 7+ i może w nią grać maksymalnie czterech graczy. To gra, która dostarczy wam emocjonujących przeżyć - i jest przepięknie wykonana.


----
Recenzja przy współpracy z wydawnictwem Muduko.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: