Harry Potter: Mistrz Pojedynków! to kolejna fantastyczna planszówka w klimacie filmu, w którą miałyśmy przyjemność zagrać dzięki wydawnictw...

Harry Potter: Mistrz Pojedynków! - Recenzja gry

By | 08:00 Napisz komentarz
Harry Potter: Mistrz Pojedynków! to kolejna fantastyczna planszówka w klimacie filmu, w którą miałyśmy przyjemność zagrać dzięki wydawnictwu Rebel. Gra przeznaczona jest dla grupy wiekowej 8+ i ma jeden minus.

Recenzja gry:
Minusem tym jest fakt, że musimy mieć ekipę co najmniej czterech osób, by zasiąść do rzucania zaklęć. Ale za to aż osiem osób może w nią grać, co jest znaczącym plusem! Gra ta doskonale się sprawdzi podczas spotkań w gronie rodziny czy przyjaciół i wcale nie trzeba znać filmów czy książek o Harrym Potterze, by w nią grać. Nie potrzebujemy żadnych informacji o bohaterach czy wydarzeniach, a zaklęcia których używamy - są zapisane na kartach i to z nich będziemy wybierać.


Pudełko za sprawą kartonowej wkładki, przeistacza się w planszę domów - będziemy do nich wrzucać karty z punktami. W zestawie mamy różdżki! Trudno wyobrazić sobie bez nich rzucanie zaklęć :) Bo jeszcze tego nie wiecie - ale będziemy tymi różdżkami celować w osobę, na którą zaklęcie rzucamy. Pierwszy gracz wymawia formułkę i w tej samej chwili każdy celuje do kogoś różdżką - albo rzuca na siebie zaklęcie ochronne. Jednak ono również powoduje, że nie bierze się udziału w rozdaniu nagród, tak samo jak bycie trafionym przez innego gracza lub graczy. Tylko ci, którzy nie są pod wpływem żadnego zaklęcia, będą wybierać nagrody z dostępnych na stole.


Koniecznie obejrzyjcie film, który jest na początku tego wpisu - tam bardzo dokładnie pokazuję, jak grać w grę. Opowiadam o wszystkich poszczególnych kartach, które znalazły się w zestawie i o tym, jak zostać prymusem i zdobyć żeton z Hermioną, co upoważnia do rozpoczęcia gry w kolejnej turze. 


Ileż tutaj emocji jest podczas gry! Ileż niespodziewanych zwrotów akcji, ile magii krąży w powietrzu! :) Harry Potter: Mistrz Pojedynków to gra z prostymi zasadami, bez problemu jesteśmy w stanie je wytłumaczyć nawet laikowi - no i ma wysoką regrywalność. 

----
Recenzja przy współpracy z wydawnictwem Rebel.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: