Pająki i W górach to dwie nowości serii Młodzi Przyrodnicy - przepiękne, bardzo wartościowe i edukacyjne.

Pająki i W górach - Dwie nowości z serii Młodzi Przyrodnicy

By | 09:30 Napisz komentarz
Pająki i W górach to dwie nowości serii Młodzi Przyrodnicy - przepiękne, bardzo wartościowe i edukacyjne.

Recenzja książek:


>> Tu kupisz Pająki
>> Tu kupisz W górach


Z książki W górach poznamy życie w tym niezwykłym rejonie, z perspektywy niedźwiedziej rodzinki. Przeczytamy o zwierzętach zamieszkujących górski region, sprawdzimy co robią niedźwiedzie gdy budzą się z zimowego snu i jak im upływa czas do kolejnej jesieni. Kama w towarzystwie swoich dwóch maluszków spędzi dwa lata, po czym niedźwiadki oddzielą się od mamy - a jeden rok z ich życia dokładnie prześledzimy dzięki tej książce.


Ilustracje, które umilają nam lekturę, są absolutnie cudowne! Przepiękne, subtelne.. Zachwyciły mnie niesamowicie.


Książka Pająki opowie nam o życiu tych stworzeń, których ja się tak okropnie boję! :) Ale moje córki są zachwycone lekturą, szczególnie Najmłodsza, która chciałaby hodować pająka. Czytamy więc książkę na okrągło. Jej edukacyjna wartość jest równie wysoka, jak każdej innej publikacji z serii Młodzi Przyrodnicy - dowiemy się m.in jak rozmnażają się pająki, jak budują pajęczyny, dlaczego mają różne kształty... No i oczywiście przy okazji poznajemy różne gatunki pająków. To zdecydowanie must have w biblioteczce ciekawych świata dzieci.


Ilustracje tutaj również są ciekawe i prawie jak żywe - co mnie odrobinę przeraża, ale was z pewnością zachwycą :) Ogromnym atutem wszystkich książek z tej serii jest ich cena - dzięki temu możemy zebrać całą kolekcję praktycznie od ręki.
---
Recenzja przy współpracy z wydawnictwem Wilga.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: