Opowiem ci mamo, co robią myszy to druga książka z tej serii, którą mamy. Doprawdy nie wiem, dlaczego tak późno poznałyśmy tę serię. Jest ś...

Opowiem ci mamo, co robią myszy

By | 18:00 Napisz komentarz
Opowiem ci mamo, co robią myszy to druga książka z tej serii, którą mamy. Doprawdy nie wiem, dlaczego tak późno poznałyśmy tę serię. Jest świetna!

Videorecenzja:


Książkę mamy z księgarni TaniaKsiazka.pl, gdzie znalazła się w bestsellerach!


Duży format, sztywniejsze strony - ale nie grube, kartonowe. Są elastyczne i z pewnością świetnie się sprawdzą również u młodszych dzieci. Na początku poznajemy myszą rodzinkę, jak i również kilkoro członków rodziny robaczków, którzy również się w książce pojawiają. I zaczynamy wędrówkę po przepięknych, szczegółowych ilustracjach!


Każda rozkładówka to krótki, rymowany tekst i zadanie dla dziecka. Albo czegoś poszukamy, policzymy, albo przeprowadzimy krętymi dróżkami labiryntu. A wszystko to w codziennych sytuacjach myszek - w domku, szkole, spiżarni, na łące, w starym bucie :) Odwiedzimy wesołe miasteczko, a nawet polecimy w kosmos!


Książka porusza wyobraźnię, rozbudza ją, pozwala snuć opowieści, no i świetnie trenuje spostrzegawczość - w wyszukiwaniu elementów na ilustracjach.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: