Dobble wydawnictwa Rebel to kultowa gra i wydaje mi się, że każdy ją zna! Znacie? Wersji Dobble jest całkiem sporo, a ostatnio na rynku poj...

Dobble Kicia Kocia - nowa wersja kultowej gry

By | 10:00 Napisz komentarz
Dobble wydawnictwa Rebel to kultowa gra i wydaje mi się, że każdy ją zna! Znacie? Wersji Dobble jest całkiem sporo, a ostatnio na rynku pojawiły się nowe, bajkowe - wśród nich Kicia Kocia przeznaczona dla dzieci już od 4 roku życia.

Videorecenzja:


Sprawdź, gdzie najtaniej kupić - klik.


Dobble to okrągłe karty, które łączy ze sobą tylko jeden symbol. Obojętnie które karty weźmiecie, zawsze znajdziecie jeden wspólny symbol, nie więcej. To gra, w której liczy się szybkość, spostrzegawczość, uważność. Musimy jak najszybciej znaleźć wspólny symbol dla naszej karty i tej, która leży na stole. Bo kto pierwszy, ten lepszy.


Wersji minigier w Dobble jest kilka i myślę, że każda jest fajna. My gramy od czasu do czasu po kolei w każdą i przy każdej się dobrze bawimy, a gdy dziewczyny grają same - to przeważnie w taką totalnie podstawową z odrzucaniem kart. Każdy z graczy dostaje tyle samo kart, na środku kładziemy jedną i zaczynamy szukać wspólnych symboli dokładając swoje karty na tą leżącą - wygrywa osoba, która jako pierwsza pozbędzie się kart z ręki. Można też grać z dobieraniem, wtedy wygrywa gracz który ma ich najwięcej.


Dobble Kicia Kocia ma bardzo proste symbole, dzieci nie powinny mieć żadnych problemów z ich nazwaniem. Obrazki są charakterystyczne dla serii książek o Kici Koci, myślę że każdy fan tych kocich bohaterów z daleka je rozpozna :)Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: