Myślisz, że tak ci źle? Życie dzieci w starożytnym Rzymie to trzecia książka z tej serii wydawnictwa Wilga, która w humorystyczny sposób po...

Myślisz, że tak ci źle? Życie dzieci w Starożytnym Rzymie

By | 10:00 Napisz komentarz
Myślisz, że tak ci źle? Życie dzieci w starożytnym Rzymie to trzecia książka z tej serii wydawnictwa Wilga, która w humorystyczny sposób pokazuje, jak się kiedyś żyło. Jak wyglądał świat z perspektywy, tym razem starożytnych Rzymian...

Videorecenzja:


Gdzieś kiedyś wpadła mi w oko wypowiedź kogoś, kto uważa że tytuł tej serii jest zły. Że wytyka dzieciom, że nie mają prawa narzekać, bo kiedyś było gorzej. Ale ja tak na to nie patrzę. Dla mnie ten humor, jak i zresztą cała książka, jest po prostu humorystyczna. Zresztą to widać po jej treści od razu, po dialogach między bohaterami ilustracji, no nie można do niej podchodzić na poważnie! :)


Książka opowiada o tym, jak się żyło w starożytności. Jak wyglądały domy, jedzenie, dbanie o siebie, zabawy dziecięce, itp itd... Bardzo dużo ciekawych informacji można się z niej dowiedzieć, a wszystko okraszone dawką humoru. Nam się niesamowicie fajnie czyta całą tę serię!


W książce jest bardzo dużo, o ile nie wszystko co chcielibyśmy wiedzieć o życiu dzieci i ich rodzin w tamtych czasach. Ilustracje fajnie dopełniają treść, która jest moim zdaniem ciekawa. I zdecydowanie sporo się z lektury zapamiętuje.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: