Seria Gry do Plecaka wydawnictwa Egmont wzbogaciła się o dwa kolejne tytuły! Jeżeli jeszcze jej nie znacie, to krótkie przypomnienie - to s...

Criss Cross i Kaczki z serii Gry do plecaka

By | 10:00 Napisz komentarz
Seria Gry do Plecaka wydawnictwa Egmont wzbogaciła się o dwa kolejne tytuły! Jeżeli jeszcze jej nie znacie, to krótkie przypomnienie - to seria gier mieszcząca się w malutkich pudełkach, które wrzucić można do plecaka, torby, walizki i wszędzie ze sobą zabrać. Bez nich wakacje się nie liczą! :)

Videorecenzja:


Jeszcze nie było takiej gry Reinera Knizia, która by nam się nie spodobała. Byłam pewna jeszcze zanim gry do nas przyszły, że Criss Cross to będzie hit. I tak jest! W opakowaniu mamy kostki, arkusze z polami do wypełniania i ołówki. Jeden, jedyny minus tej gry - to że kiedyś te arkusze się skończą. Trzeba będzie stworzyć swoje :) A może dokupić..? Póki co nie zaprzątamy sobie tym głowy, bo świetnie spędzamy z Criss Cross czas. A o co chodzi w grze?


Każdy z graczy bierze arkusz i ołówek. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że w grę zagrać można solo, ale może też nam w niej towarzyszyć pięć osób. Na początku każdy rysuje w wyróżnionym kwadracie symbol z kostki, każdy gracz musi mieć inny. I zaczynamy rozgrywkę...


Rzucamy kośćmi i rysujemy znaki na arkuszu, w dowolnym miejscu - one nie muszą się stykać z już narysowanymi symbolami, warunek jest tylko taki, że musimy je narysować obok siebie. W pionie lub poziomie.
Bardzo polecam obejrzeć film, który jest na początku tego wpisu. Pokazuję tam dokładnie, jak grać, jak liczyć punkty. A wygrywa osoba, która tych punktów zgromadzi jak najwięcej.


Kaczki to gra karciana. Niesamowicie kolorowa, wakacyjna, plażowa. Zagrywamy w niej karty spełniające jeden z dwóch warunków - albo o tej samej wartości, albo w tym samym kolorze z cyframi następującymi po sobie, tu muszą być one co najmniej trzy. Dobieramy karty z zakrytego stosu lub stosu kart odrzuconych któregoś z graczy obok nas, chyba że po zagraniu w ręce nie mamy już nic - wtedy zabieramy kartę koła i kładziemy pod swoim ręcznikiem. Następnie nurkujemy! I możemy nie wyjść z tego nurkowania zwycięsko ;)


Kolorowa, wakacyjna, powodująca uśmiech na twarzach gra. Takie są właśnie Kaczki.


Każda gra z serii Gry do Plecaka jest inna, a recenzje wszystkich znajdziecie tu - klik. Top3 naszych ulubionych: Lato z Komarami, Ubongo i Criss Cross! A wy które lubicie najbardziej?
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: