Najwybitniejsi naukowcy czyli nowa seria komiksowa wydawnictwa Egmont, dzięki której poznamy naukowców od strony, od której pewnie wielu ic...

Najwybitniejsi naukowcy: Darwin i Skłodowska-Curie w komiksach!

By | 10:00 Napisz komentarz
Najwybitniejsi naukowcy czyli nowa seria komiksowa wydawnictwa Egmont, dzięki której poznamy naukowców od strony, od której pewnie wielu ich nie znało. Przybliża nam ich biografie, w sposób dostosowany do młodego czytelnika i bardzo ciekawy.

Videorecenzja:


Jak wyglądało dorastanie i młodość Marii Skłodowskiej-Curie? Dzięki temu komiksowi, sporo ciekawych informacji na temat tej niezwykłej kobiety się dowiedziałam. A zaczyna się opowieść od dzieciństwa i jej ojca, który zachęcał dzieci do nauki, do czytania książek. Ufał, że wiedzą można zmienić świat. Mimo niesprzyjającej rzeczywistości, robił wszystko by jego dzieci mogły się uczyć.


Tata Marii był totalnym przeciwieństwem ojca Darwina - surowego, trochę chyba despotycznego. Wybierał on Darwinowi ścieżki, którymi powinien pójść. Karierę, którą powinien obrać - ni bacząc na zainteresowania syna.


Komiksy mają bardzo ciekawe ilustracje, no i oczywiście świetną treść. Nie są długie, raczej bym powiedziała że to króciutkie lektury, niedużego formatu i z niezbyt dużą ilością stron - ale bardzo wartościowe. Na końcu mamy informacje o osobach, o których czytaliśmy.


To świetny początek serii o niezwykłych, wybitnych ludziach.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: