Łąka to nowa gra Klemensa Kalickiego (autora gry Domek!) wydana przez Rebel, która urzekła nas od pierwszego spojrzenia na jej zapowiedź je...

Gra Łąka - Przepiękna rodzinna planszówka

By | 10:00 Napisz komentarz
Łąka to nowa gra Klemensa Kalickiego (autora gry Domek!) wydana przez Rebel, która urzekła nas od pierwszego spojrzenia na jej zapowiedź jeszcze. Ciężko będzie znaleźć grę z piękniejszą grafiką (tu należą się ukłony pani ilustratorce Karolinie Kijak). Tylko czy jej urok idzie w parze z dobrą zabawą..?

Videorecenzja:


Nie będę wam tutaj streszczać zasad gry, bo są one dość rozbudowane i nie da się ich opowiedzieć pokrótce. Ale wydawnictwo świetnie rozwiązało sprawę i w instrukcji umieściło kod qr do filmowej wersji! Aczkolwiek my z niej nie korzystałyśmy. Wystarczyło pierwszą partię rozegrać z instrukcją w ręce i wszystko się rozjaśniło.


W grze Łąka wcielamy się w obserwatorów przyrody. Wyruszamy na spacer po tytułowej łące właśnie. Wypatrujemy robaczków, zwierzątek, roślin... Podziwiamy niesamowite widoki! I kolekcjonujemy wszystko to, co zobaczymy na kadrach. Tzn na kartach :) Grę wygra osoba, która zdobędzie najwięcej punktów. A punkty zdobywamy za obserwowanie zwierząt i roślin, za podziwianie krajobrazów i zbieranie pamiątek.


Umieszczając żetony szlaku na jednej z dwóch plansz, zdobywamy karty lub uruchamiamy specjalne akcje. Realizujemy cele, które są dodatkowo punktowane. I zachwycamy się widokami...


Łąka to absolutnie przepiękna gra, od której ciężko oderwać wzrok. Przeznaczona jest dla graczy od 10 roku życia i myślę, że to dobry wiek na rozpoczęcie przygody z nią. A im starsi gracze, tym lepiej - bowiem rozgrywka potrafi trwać grubo ponad godzinę, trochę więc trzeba przy planszy się nasiedzieć. Ale warto, zdecydowanie warto. To niezwykle sympatyczna gra. No i niesamowicie urocza, ale to już wiesz.


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: