Śledztwo: Niewiarygodne Historie , czyli rodzinna gra karciana wydawnictwa Edgard, w której wspólnymi siłami, tworząc zespół śledczych, musi...

Śledztwo: Niewiarygodne historie!

By | 18:00 Napisz komentarz

Śledztwo: Niewiarygodne Historie, czyli rodzinna gra karciana wydawnictwa Edgard, w której wspólnymi siłami, tworząc zespół śledczych, musimy dociec prawdy. Kto popełnił zbrodnię, gdzie i dlaczego..?


Recenzja filmowa:


W zestawie są karty w różnych kolorach i drewniane pionki służące do oznaczania poprawnej zdaniem śledczych wersji wydarzeń. Przed rozpoczęciem gry układamy potasowane karty kolorami, jeden pod drugim, a następnie odkrywamy po cztery (tylko szare pozostają w zakrytym stosie). Ustalamy, który z graczy będzie świadkiem, a kto stworzy zespół śledczy i rozpoczynamy zabawę. Świadek odkrywa jedną szarą kartę, czyta o dokonanej zbrodni, zapoznaje się z pytaniami i typuje po jednej karcie z każdego rodzaju - z tych, które są odkryte. Tworzy sobie przebieg zbrodni z użyciem wybranych kart (młodsi gracze mogą sobie zapisać na kartce, aby czegoś w trakcie gry nie pomylić :)), po czym kartę przekazuje zespołowi śledczych do analizy.


Śledczy zadają pytania zamknięte świadkowi (nie można odpowiadać inaczej niż TAK lub NIE) i drogą dedukcji starają się wyeliminować osoby, miejsca, przedmioty i zdarzenia, które nie pasują do przebiegu wydarzeń. Z każdej kolorystycznej kategorii muszą wyznaczyć po jednej karcie, która ich zdaniem odpowiada wersji zdarzeń świadka i umieszczają na kartach drewniane znaczniki.


Śledztwo: Niewiarygodne historie to całkiem wciągająca gra kooperacyjna, przy której można miło, rodzinnie spędzić czas. To gra z kategorii dedukcyjnych i detektywistycznych, a na dodatek co nieco się z niej nauczymy - na każdej karcie jest bowiem opis nie tylko w języku polskim, ale również angielskim.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: