Dlaczego nosimy maseczki? to książka spod skrzydeł wydawnictwa Harper Kids, która stworzona jest dla wszystkich dzieci pragnących dowiedzie...

Dlaczego nosimy maseczki?

By | 10:00 Napisz komentarz

Dlaczego nosimy maseczki? to książka spod skrzydeł wydawnictwa Harper Kids, która stworzona jest dla wszystkich dzieci pragnących dowiedzieć się, po co te maseczki są, jak dbać o higienę w trakcie epidemii i skąd się ten wirus tak właściwie wziął.


Recenzja filmowa:


Książka jest kartonowa i kryje w swym wnętrzu dużo okienek. Zaglądamy do nich i widzimy, że na przykład wirusy przenoszą się w trakcie przywitania. Że zostają na placu zabaw po zabawie. Że rozmawiając, też je przekazujemy innym. Wszystko zostało tutaj pięknie zobrazowane, a dzięki okienkom - jest trochę zaskakująco.


A jakby tego było mało - dziewczynce z okładki możemy założyć maseczkę! I to ta dziewczynka jest główną bohaterką opowieści, zaniepokojoną tym, co widzi i słyszy o wirusie. Mama ją uspokaja, tłumaczy. A we śnie odwiedza ją najprawdziwszy wirus! I opowiada jej wszystko, co musi wiedzieć na temat epidemii i przestrzegania zasad higieny.


Książka ma bardzo ładne, kolorowe ilustracje. Warto ją znać, warto ją czytać razem z dziećmi. W bardzo przystępny sposób przekazuje informacje. I myślę, że kiedyś będzie ciekawą pamiątką dzisiejszych czasów - jest bowiem tutaj opisane wszystko to, co nas spotyka. Izolowanie się, chronienie seniorów, zdalna praca i szkoła... 


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: