Kosmoliski , to niezwykła podróż przez Układ Słoneczny razem z dwójką dzieci i dwoma magicznymi lisami! Dlaczego warto przeczytać? Bo poza r...

Kosmoliski: Piękna i ciekawa podróż po Układzie Słonecznym

By | 18:00 Napisz komentarz

Kosmoliski, to niezwykła podróż przez Układ Słoneczny razem z dwójką dzieci i dwoma magicznymi lisami! Dlaczego warto przeczytać? Bo poza rozrywką zapewnioną przez dobrą lekturę, dostajemy tutaj dużą dawkę informacji i ciekawostek.


Recenzja filmowa:


Kiedy nasi bohaterowie idą spać, w ich pokoju magicznym sposobem pojawiają się dwa kosmiczne lisy. Nie mają rudych ogonów, tylko świetliste! A na oczach dziwne gogle. To kosmoliski! Zabierają nas w podróż po naszym układzie słonecznym. Opowiedzą o planetach, pokażą słońce. Razem z nimi przedrzemy się przez pas asteroid, aby dostać się w najdalsze zakątki układu. Gotowi na przygodę?


Polubiłam się z Kosmoliskami bardzo. Fascynuje mnie wszechświat od najmłodszych lat, mam bardzo dużo książek związanych z tym tematem, głównie jednak jakieś atlasy, encyklopedie. To nasza pierwsza tak fajnie opisana historia dla dzieci, która sprawa radość w trakcie czytania i sporo przy okazji uczy! A czego się z książki dowiemy? Na przykład tego, jak szybki jest Merkury. Dlaczego na Jowiszu nie da się lądować i jak silne wiatry wieją na Neptunie. A to tylko maleńki fragment naszej kosmicznej przygody z Kosmoliskami!


Myślę, że książka z powodzeniem zafascynuje młodych czytelników tematem kosmicznym. Lekturze towarzyszą fajne ilustracje, a sama książka została na prawdę dobrze wydana - na grubszym, śliskim papierze.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: