Lubię zamki. Uwielbiam! Tej wiosny miałam w planie zabrać dziewczyny do wszystkich zamków w naszym województwie, niestety plany z wiadomych ...

Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie

By | 20:30 Napisz komentarz
Lubię zamki. Uwielbiam! Tej wiosny miałam w planie zabrać dziewczyny do wszystkich zamków w naszym województwie, niestety plany z wiadomych przyczyn musiały się zmienić. Siedzimy w domu i wspominamy nasze wcześniejsze wojaże. Również wakacyjną wycieczkę do Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie.
Zamek jest dostępny dla zwiedzających w różnych opcjach, w zależności od tego czy mamy chęć zwiedzić całość czy tylko którąś z wystaw, taki bilet kupujemy. Największe wrażenie robią zdecydowanie podziemia! Jest tam Izba Tortur - miejsce trochę przerażające z katami, rozczłonkowanymi elementami i innymi tego typu, ale interesujące. Zresztą cały zamek jest niezwykle ciekawy.


Zabytkowe pomieszczenia z eksponatami. Wspinanie się na wieżę (do łatwych nie należy!). Podziwianie widoków z zamkowych okien. I atrakcje dla dzieci, na które gdzie niegdzie napotykamy - umilają najmłodszym zwiedzanie. Choć myślę, że i bez tych interaktywnych miejsc nie nudziłoby się dzieciom tam. Jest zdecydowanie fajnie!

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: