Sylaby w Dominie marki Alexander to edukacyjna gra dla dzieci od 5 roku życia i świetny sposób na naukę sylab! Co prawda aby grać trzeba ju...

Sylaby w dominie - gra edukacyjna i pomoc do nauki czytania

By | 20:00 Napisz komentarz
Sylaby w Dominie marki Alexander to edukacyjna gra dla dzieci od 5 roku życia i świetny sposób na naukę sylab! Co prawda aby grać trzeba już sylaby znać, ale młodsze dzieci za pomocą tej gry możemy uczyć sylab. Czytanie sylabowe jest świetne, więc warto się zaznajomić z tą metodą :) Martyna mając sześć lat nauczyła się czytać tą metodą i od samego początku czytała płynnie. Nie były dukania po literce. Dlatego bardzo polecam czytanie sylabowe i wszelkie pomoce naukowe, które mogą się przyczynić do opanowania sylab!


 Videorecenzja:


Gdzie kupić i ile kosztuje - klik.


Sylaby w Dominie to ciekawa i moim zdaniem bardzo fajna odmiana tej tradycyjnej gry - zamiast kropek czy obrazków, łączymy tutaj sylaby tworząc wyrazy. W zestawie znajdziemy dwa kartoniki, na których zostały wypisane wszystkie możliwe do stworzenia wyrazy, dzięki czemu można sobie ułatwić grę podejrzeniem, czy wyraz jaki chcemy ułożyć istnieje.


Domino jest plastikowe, bardzo lekkie i ma jeden minus - a właściwie sposób jego fabrycznego zapakowania ma minus. Domino było w ramce, z której trzeba je było wyciąć, każdy klocek po kolei. I niestety zostały po tym ostre elementy na kostkach... Należałoby je spiłować metalowym pilnikiem albo papierem ściernym.


W zestawie poza kartonikami z wyrazami jest również klepsydra (którą możemy używać albo nie, w zależności z jak zaawansowanym przeciwnikiem gramy) i żetony.


Tworzenie wyrazów z dwóch sylab wcale nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Wymaga skupienia się, umiejętności rozpoznawania sylab i zdecydowanie pozytywnie wpływa na czytanie. Gra jest niedroga i ma ogromne walory edukacyjne, więc bardzo polecam!


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: