Obserwujesz i znajdujesz to gra marki Alexander, która zasady ma praktycznie identyczne jak doskonale znane Dobble. To doskonała zabawa, a...

Obserwujesz i znajdujesz - Edukacyjna gra dla dzieci

By | 20:00 Napisz komentarz
Obserwujesz i znajdujesz to gra marki Alexander, która zasady ma praktycznie identyczne jak doskonale znane Dobble. To doskonała zabawa, a przy tym, w wersji Alexandra, nauka która sama wchodzi do głowy!

Videorecenzja:


Obserwujesz i znajdujesz: Sylaby to gra przeznaczona dla dzieci od 7 roku życia. Nie jest to łatwa gra! Ale jej niewysoka cena sprawia, że zdecydowanie warto się w nią zaopatrzyć. Oczywiście trzeba dawać dziecku na początku fory, bo sylaby trudniej do siebie dopasować niż obrazki, ale po kilkunastu rozegranych z Martynką partiach stwierdzam, że to na prawdę dobra gra.


Karty mają nietypowy kształt, a łączy je zawsze tylko jedna sylaba. Jest kilka wariantów gry, my najczęściej gramy tak, że rozdajemy wszystkie karty pomiędzy graczy, jedną kartę na środek (jeśli wypada nieparzyście to nadmiar zawsze zabieram ja) i kto pierwszy pozbędzie się z ręki wszystkich kart, ten wygrywa.Druga nasza wersja gry, czyli Obserwujesz i znajdujesz: Wyjątki, przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia i myślę, że jest to must have w domu każdego dziecka w tym wieku! Dzięki grze utrwalamy pisownię wyjątków, czyli wyrazów na które nie ma żadnego logicznego wytłumaczenia, dlaczego pisze się je tak a nie inaczej. Nie ma na nie zasad ortograficznych i gdy dzieci zaczynają swą szkolną przygodę z ortografią, to mają problem z pisownią szczególnie właśnie wyrazów, które nie można żadną zasadą określić. Dzięki tej grze opatrzymy się z wyrazami i mimowolnie zapamiętamy ich pisownię. Przetestowane na Martynce!


Tutaj kartoniki mają bardziej tradycyjny kształt. Są wykonane identycznie jak w wersji sylabowej, łatwo się je od siebie oddziela i nie są za cienkie - dzięki czemu na pewno się nie zniszczą w trakcie dłuższego użytkowania.


Marka Alexander ma całkiem sporo fantastycznych edukacyjnych gier dla dzieci w różnym wieku. Wczoraj pisałam o dominie, dziś o grze jak Dobble. A w kolejnych dniach pokażę jeszcze inne nasze pomoce edukacyjne tej marki właśnie. Gry już trochę trudniejsze, ale równie fajne! Obserwuj nas na facebooku i subskrybuj na youtube, a nie przegapisz kolejnych recenzji :)

Gdzie kupić i ile kosztują gry, można sprawdzić tutaj:
- Sylaby
- Wyjątki


A na koniec drobny minus, o którym być może już wiesz jeżeli jesteś po obejrzeniu videorecenzji - opakowanie gier. Nie mam pojęcia dlaczego te pudełka są takie ogromne w porównaniu do ich zawartości. Niestety przechowujemy w tym wypadku powietrze... Dużo powietrza, bo spokojnie karty mogłyby się zmieścić do opakowania jak jedna czwarta tego. Nie jest to ani trochę eko! ;)

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: