Pamiętnik 8-bitowego Wojownika to nowa seria komiksu, którego akcja dzieje się w świecie Minecraft. To nieoficjalna opowieść wydawnictwa Ja...

Pamiętnik 8-bitowego Wojownika - Komiks w świecie Minecraft

By | 10:00 Napisz komentarz
Pamiętnik 8-bitowego Wojownika to nowa seria komiksu, którego akcja dzieje się w świecie Minecraft. To nieoficjalna opowieść wydawnictwa Jaguar, a my przeczytałyśmy dwa pierwsze tomy i dziś zapraszam na ich recenzję!


Videorecenzja:


Nowy Wojownik w Drużynie to pierwszy tom, w którym poznajemy Runta - wieśniaka, nie chcącego się pogodzić ze swoim losem, z tym, co go czeka. Runt nie chce uprawiać pól jak jego rodzice, nie chce handlować. On chce ruszyć w świat. Chce zostać wojownikiem! Jego idolem jest Stev, na którym bardzo chce się wzorować. I gdy pewnego dnia w szkole poznają postać Endermana, Runt postanawia pod osłoną nocy wyruszyć z miasta i odnaleźć go. Stawić mu czoła. Niestety nie wszystko idzie po jego myśli...


Runt wraca do domu, ale porażka nie zniechęca go. Już wkrótce pozna Blurpa - zombiaka, który bardzo chce zostać człowiekiem. Razem wybiorą się w podróż, w trakcie której wiele się wydarzy!


Drugi tom Spacer po Netherze rozpoczyna się w momencie gdy Runt i Blurp wędrują razem przez las. Szukają wilka o imieniu Gryzeł, który towarzyszył im podczas starcia z Endermanem. Napotykają na swojej drodze watahę wilków i... Będą musieli uciekać. A żeby przedostać się przez dziki, pełen potworów las, Runt będzie musiał przebrać się za jednego z nich.


Pamiętnik 8-bitowego Wojownika to komiksy, obok których żaden fan Minecrafta nie przejdzie obojętnie. Fantastycznie się je czyta! Jak wyglądają ich wnętrza, możesz zobaczyć na zdjęciach. Naszym zdaniem są super! Książki o tej grze zdecydowanie są świetnym pomysłem dla dzieci, które ciężko namówić na czytanie (za to grałyby najchętniej cały dzień). Oderwać się od wirtualnego świata i przenieść do równie niezwykłego (a moim zdaniem dużo lepszego!) świata gry na kartach książki.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: