Przyszła wiosna, a wraz z nią pogoda zachęcająca do przebywania poza domem. Niestety, przez sytuację z wirusem niewskazane jest teraz spotyk...

Książeczki z zadaniami dla młodych przyrodników od Egmontu

By | 10:00 Napisz komentarz
Przyszła wiosna, a wraz z nią pogoda zachęcająca do przebywania poza domem. Niestety, przez sytuację z wirusem niewskazane jest teraz spotykanie się z innymi ludźmi, a co za tym idzie wychodzenie z domów należy ograniczyć do minimum. Ale przecież każda epidemia i pandemia kiedyś się kończy, a oczekiwanie na normalne funkcjonowanie w naturze umilić nam mogą nowości od wydawnictwa Egmont - książeczki z zadaniami i naklejkami.


Videorecenzja:


Niektórzy mają przydomowe ogródki. My też należymy do tych szczęśliwców, więc możemy nieograniczony czas spędzać na powietrzu. A dzięki tym trzem fantastycznym zeszytom z zadaniami, nasze ogrodowe życie stało się zdecydowanie kreatywniejsze :)

Mój Pierwszy Ogródek ma piękne wnętrze! Zadania z przyjemnością wykona i przedszkolak i wczesnoszkolniak, a jakie zadania w środku znajdziemy?
Rysowanie kwiatków i borsuczej rodziny, labirynt z pszczołami, przyklejanie płatków słonecznikom, wizyta na przyjęciu jelonków rogaczy czy szukanie różnic między muchomorami - to oczywiście tylko część zadań z tej książeczki. Na końcu jest całkiem sporo naklejek, potrzebnych do uzupełnienia zadań ale nie tylko, bo mamy też takie które wykorzystać możemy w sposób dowolny.

Jak Zostać Ogrodnikiem, czyli nadal pozostajemy w ogrodowym klimacie :) Szukamy wiosennych kwiatów, hodujemy słoneczniki, budujemy naszą małą prywatną szklarnię, sadzimy ziemniaki, rzeżuchę, bazylię... Budujemy hotel dla pszczół! A poza tym, robimy zadania w książeczce, uzupełniamy ją naklejkami tworzymy prace plastyczne... A wnętrze książeczki jest równie piękne, co jej poprzedniczki.

Odkrywcy Przyrody to trzecia nowość z tej serii, w której poznajemy zwierzęta i rośliny, wykonujemy zadania, rysujemy i kolorujemy, naklejamy (ponad 250 naklejek!). Książeczka ta również ma piękne wnętrze, fantastyczne ilustracje, takie małe dzieła sztuki!

Wszystkie trzy książeczki są piękne i pełne ciekawych zadań. Idealne na ten wiosenny czas, na kreatywne spędzanie czasu i naukę poprzez zabawę. A ogrodowe zadania z drugiego zeszytu można również robić na balkonie czy parapecie, nie trzeba do nich mieć ogrodu :)Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: