Serię książek Czytam Sobie wydawnictwa Egmont zawsze i wszystkim będę polecać do nauki czytania i na początek przygody z czytaniem. Jest fan...

Seria Czytam sobie - o kotach, kopertach, samotnym bananie, wyprawie Kon-Tiki i Bitwie Warszawskiej

By | 20:00 Napisz komentarz
Serię książek Czytam Sobie wydawnictwa Egmont zawsze i wszystkim będę polecać do nauki czytania i na początek przygody z czytaniem. Jest fantastyczna! Podzielona na trzy poziomy, w zależności od stopnia zaawansowania młodego czytelnika. Pięknie ilustrowana, z naklejkami i dyplomem na końcu. Dzieciaki uwielbiają tę serię! Dziś mam przyjemność pokazać pięć nowości. Co nieco z każdego poziomu, więc od razu zobaczyć można, czym te poziomy się różnią. Zapraszam na recenzję!


Videorecenzja:


Samotny banan to książeczka z poziomu pierwszego, z serii eko, trochę smutna ;) Opowiada historię samotnego banana w ciemne kropki, który najprawdopodobniej trafi do kubła... Nikt nie chce go kupić, na szczęście do czasu - w sklepie zjawia się Nadia z rodziną i go kupują! Dojrzały banan jest bowiem niesamowicie słodki i mimo że skórka nie zachęca do zakupu, w środku jest pyszny. I nadaje się zarówno do zjedzenia na surowo, ale też na placki, lody czy koktajl bananowy. W książeczce jest również wątek plastiku, tego, dlaczego on jest szkodliwy dla świata. Jest o  używaniu materiałowych toreb i piciu wody z kranu zamiast butelkowej. No i jest apel - kupujmy samotne banany!


Książka Koperta z kotem również należy do pierwszego poziomu. Przeczytamy w niej o Janku, który postanawia wysłać do swoich kuzynek listy. Jedna kuzynka zbiera kartki z psami, druga z kotami i Janek chce im takie właśnie wysłać. Obserwujemy, co Janek po kolei robi - kupuje kartki, adresuje koperty, idzie na pocztę wysłać... A w odpowiedzi, po kilku dniach sam dostaje list od kuzynek. Coś fajnego mu wysłały :)

Koty i Kotki, czyli trzecia nowość z poziomu pierwszego. Dwa koty, Bazyli i Cyryl budzą się pewnego wiosennego ranka. Jeden ma ochotę na spacer, drugi woli leżeć na parapecie. Bazyli namawia jednak Cyryla na spacer, bo wie jak bardzo lubi on staw. Idą więc nad staw i... wpadają do wody. Na pomoc przychodzą im kotki. Kotki, ale w trochę innej wersji - bazie! Małe, białe puchate bazie na witkach ratują koty z opresji. Ufff, udało się wyjść z wody.


Wyprawa Kon-Tiki z poziomu drugiego to opowieść o przekraczaniu granic, spełnianiu marzeń, przyjaźni i odwadze. Książka ma trochę więcej tekstu niż lektury z poziomu pierwszego, ale nadal ma duże, kolorowe ilustracje.

Bitwa Warszawska 1920, czyli Cud nad Wisłą to książka z serii Fakty, dzięki której w sposób przystępny dla siebie młody czytelnik przekona się, jak wyglądała wojna. Mała Zosia pewnego razu spotyka wojskowego na koniu. Nie ma pojęcia, że zbliża się wojna... I że jej życie, a także całej jej rodziny, odmieni się diametralnie. To wzruszająca historia, którą trzeba przeczytać. Należy do poziomu trzeciego, co oznacza że ilustracji zbyt dużo nie ma, a te które są nie są kolorowe. Ale to w niczym nie przeszkadza, bo to treść jest tutaj najważniejsza. A czcionka nadal jest bardzo duża i czytelna i nie sprawia problemów małemu czytelnikowi. Na końcu książki jest słownik trudniejszych pojęć, który w prosty sposób tłumaczy niezrozumiałe słowa.

Czytam Sobie to seria, po którą warto sięgnąć. Doskonale wdraża początkujących czytelników w książkowy świat i pokazuje, że czytanie jest super!Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: