Książeczki Pierwsze Origami należące do serii Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Egmont, to doskonały sposób na początek przygody z japoń...

Pierwsze Origami - Seria, z którą pokochasz składanie papieru!

By | 10:00 Napisz komentarz
Książeczki Pierwsze Origami należące do serii Akademia Mądrego Dziecka wydawnictwa Egmont, to doskonały sposób na początek przygody z japońską sztuką składania papieru. Każda książka to piękne, kolorowe ilustracje i wiersz napisany przez Zbigniewa Dmitrocę - a na końcu instrukcja złożenia tytułowego stworzenia (czy przedmiotu) z papieru.


Videorecenzja:


Pierwsze Origami: Kaczka to urocza opowieść o kaczątkach, które za chwilę wyklują się z jajek. Mama kaczka opiekuje się nimi od pierwszej chwili, dba o nie, zabiera na spacery, karmi. Jestem pewna, że dzieciom spodoba się ta niezwykle miła kacza rodzinka. A po wspólnej lekturze z czterch arkuszy dołączonych do książeczki, możemy sami złożyć kaczkę z papieru.
Pierwsze Origami: Żaba to równie ciepła i urocza opowieść o tym, jak żabia rodzina wybrała się do kina. Nie mogli się zdecydować, jaki film obejrzeć..? Aż w końcu zamknęli kino. Cóż więc było robić? Żabia rodzina zorganizowała sobie kino domowe :) W książce znajdziemy cztery zielone, kumkastyczne arkusze do stworzenia czteroosobowej żabiej rodzinki!
Pierwsze Origami: Statek to historia pewnej łajby, która na swej morskiej drodze napotkała na sztorm. Oczywiście nic się nie stało! Załoga stawiła czoła burzy, statek płynął dalej i dostarczył do portu ładunek, który transportował. A dzięki przejrzystej instrukcji i czterem arkuszom papieru, złożymy naszą prywatną flotę.
Pierwsze Origami: Samolot to opowieść, dzięki której dowiemy się co nieco o tych potężnych maszynach. Poznamy pilota, stewardessę, przeczytamy również o tym, kiedy należy zapinać pasy. A na końcu oczywiście stworzymy swoje papierowe modele.
Instrukcja składania origami jest przejrzysta, z legendą (co oznacza jaki symbol). Pierwszy arkusz ma linie, które podpowiedzą w jaki sposób składać papier. Dzieci w wieku Martynki nie będą mieć żadnego problemu z zupełnie samodzielnym tworzeniem origami! A młodsze dzieci, zapytasz? Też będą mieć dużo frajdy! Siadamy razem i wspólnie, krok po kroku składamy kartki. I patrzymy, jak wychodzi z tego coś pięknego. Oliwka mówi, że to prawdziwe czary-mary!Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: