Tablet mandala , czy też raczej tablica magnetyczna na której tworzyć możemy przeróżne kolorowe wzory - to zabawka, która cieszy się u nas o...

Magnetyczna tablica Mandala - nasz hit września!

By | 20:00 Napisz komentarz
Tablet mandala, czy też raczej tablica magnetyczna na której tworzyć możemy przeróżne kolorowe wzory - to zabawka, która cieszy się u nas ogromnym zainteresowaniem. Przeznaczona jest dla dzieci powyżej 5 roku życia, choć naszym zdaniem świetnie się sprawdzi również u młodszych dzieci - Oli ją uwielbia!


 Videorecenzja:


Tablica jest marki Quercetti i została wyprodukowana we Włoszech. Dystrybutorem tej marki w Polsce jest Dante (a tu można kupić ich zabawki - hop). W zestawie mamy dwustronną tablicę która jest również wierzchem pudełka, a także kolorowe magnetyczne kształty, z których tworzymy dzieła sztuki. Są również dwie nóżki-podpórki, które pozwalają postawić tablicę pod różnymi kątami, a także zaczep na suchościeralny pisak i gąbeczkę do mazania. Wszystko to po zabawie chowamy do pudełeczka, nakrywamy tablicą, zamykamy klipsami i nasz zestaw jest bezpieczny, w jednym miejscu, nie ma opcji aby jakiś element się zgubił.


Układanie mandali to zabawa bardzo kreatywna. Można to robić na czarnej stronie tablicy korzystając z siatki i inspirując się mandalami w dołączonym albumie, lub też tworzyć coś zupełnie innego. Ale można też obrócić tablicę na białą stronę i rysować, a później wypełniać swój rysunek kształtami. Martynka to uwielbia! Tworzy prawdziwe cuda.


Nie sugerujcie się pracami na zdjęciach, tu akurat mała Oli pomagała, ale niespełna czteroletnia Oliwia też uwielbia układać, mimo że nie wszystko wyjdzie tak jak zaplanowała. Jej prace są zdecydowanie dużo bardziej zagadkowe i potrzeba sporo wyobraźni aby dojrzeć to, co stworzyła :)


Tablica magnetyczna Mandala to zabawka na długie lata, która rozwija kreatywność i pozwala się wyciszyć (mandale zdecydowanie działają uspokajająco). Mam tylko jedną radę - uważajcie przy wyciąganiu piankowych kształtów i absolutnie nie wypychajcie ich od magnetycznej strony. My się ze zbyt dużą energią zabrałyśmy za rozmontowanie arkuszy na części i trochę nam się magnetyczny element w pewnym miejscu odkleił od pianki. Na szczęście wystarczyła kropelka kleju i wszystko wróciło do normy :)


Podsumowując - to świetna zabawka dla małych i dużych!

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: