Biblioteczka Montessori: Geografia od wydawnictwa Egmont to książka należąca do niezwykłej montessoriańskiej serii, którą warto znać! Pokaz...

Biblioteczka Montessori: Geografia - Państwa, stolice i flagi

By | 20:00 Napisz komentarz
Biblioteczka Montessori: Geografia od wydawnictwa Egmont to książka należąca do niezwykłej montessoriańskiej serii, którą warto znać! Pokazywałam wam kiedyś Ciało Człowieka z tej serii: zestaw w pudełku z modelami narządów, wszystkimi układami które każdy z nas ma itp itd. Fantastyczna sprawa! A dziś zapraszam na recenzję książeczki z naklejkami - o państwach świata ich stolicach i flagach.


 Videorecenzja:


Książka skrywa w swym wnętrzu ogromną mapę świata. Możemy zaobserwować tutaj każde państwo i poznać jego położenie.
Jak przedstawić Ziemię na płaskiej powierzchni? Można to zrobić w warunkach domowych w całkiem przystępny sposób. Spróbujcie! :)


Na kolejnych stronach mamy już poszczególne kontynenty podzielone na państwa. Uzupełniamy ich nazwy, stolice i flagi.


Gdy zobaczyłam ilość naklejek jaka w książce jest, nie byłam w stanie powiedzieć nic innego niż: wow! Uzupełnianie książki to będzie fantastyczna zabawa i nauka przy okazji. Sama chętnie bym to zrobiła, ale oczywiście książka wędruje w łapki Martynki i to ona będzie się z nią uczyć państw ze stolicami. A ja jej zazdroszczę, bo za moich czasów takich świetnych pomocy naukowych nie było!


Ps. Jednego tylko nie rozumiem. Dlaczego w Polsce krowa, zamiast zabytku? :)Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: