Dino kontra Dino to gra od Granny, w której naszym celem jest wytypowanie dinozaura możliwie jak najlepiej dostosowanego do zmieniających s...

Dino kontra Dino - odkryj świat dinozaurów

By | 20:00 Napisz komentarz
Dino kontra Dino to gra od Granny, w której naszym celem jest wytypowanie dinozaura możliwie jak najlepiej dostosowanego do zmieniających się warunków - głównie zbliżających się kataklizmów. Dzięki grze poznajemy gatunki dinozaurów i dowiadujemy się ciekawostek o nich.


 Videorecenzja:


Tu sprawdzisz ile gra kosztuje i gdzie kupić - klik.


W zestawie mamy karty w dwóch rozmiarach i znacznik dinozaura. Jedna talia to dinozaury, druga wydarzenia. W wydarzeniach znajdziemy m.in epokę lodowcową, pożar, uderzenie meteorytu... Są tutaj sytuacje ekstremalne, a my musimy wytypować dinozaura, który dostosował by się do tego co ma się wydarzyć.


Ale najpierw tasujemy wszystkie karty i rozdajemy każdemu po trzy dinozaurowe. Przyjrzyjmy im się bliżej: każdy dinozaur ma cztery cechy i różne wartości pod nimi. W zależności od gatunku, dinozaury mają od jednego do pięciu punktów w poszczególnych cechach, czyli drapieżności, rozmiarze, szybkości i adaptacji.


Drewniana figurka dinozaura to znacznik pierwszego gracza - otrzymuje ją najmłodsza osoba. Jest on o tyle istotny, że w przypadku remisu w trakcie rozgrywki, to osoba ze znacznikiem wygrywa kartę. A na czym dokładnie polega gra?


Każdy z graczy ma trzy dinozaury. Odczytujemy na głos wydarzenie i teraz musimy się zastanowić, który nasz dinozaur najlepiej by je przetrwał. Nie wiemy, która cecha będzie się tutaj liczyć, dlatego musimy poniekąd strzelać. Dopiero gdy każdy z rozgrywających wyłoży jednego ze swoich dinozaurów na koniec, odwracamy daną kartę wydarzenia i sprawdzamy znaczek cechy który na niej widnieje. Mogą też być dwie cechy, wtedy sumujemy ich wartości z naszej karty i bierzemy pod uwagę tę sumę właśnie. Jeżeli nie za dobrze to wytłumaczyłam - obejrzyj koniecznie film który nagrałam, tam w przykładowej rozgrywce pokazuję o co chodzi. Zasady gry zdecydowanie lepiej pokazać niż je opisać :)


Dino kontra Dino to ciekawa gra, która zapewnia rozrywkę i również dawkę wiedzy o tych ogromnych stworzeniach. Jej autorem jest Reiner Knizia, a to świadczy samo przez się, że gra będzie fajna - my uwielbiamy gry jego autorstwa! Mamy ich kilka i każda jedna jest ciekawa i wciągająca. Polecamy tego pana.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: