Bananagrams to gra, która bardzo się kojarzy ze Scrabble. Ale to tylko takie pierwsze wrażenie - Trefl wydał coś zupełnie innego, choć na p...

Bananagrams - tworzymy krzyżówkę

By | 19:30 Napisz komentarz
Bananagrams to gra, która bardzo się kojarzy ze Scrabble. Ale to tylko takie pierwsze wrażenie - Trefl wydał coś zupełnie innego, choć na pozór podobnego. Tworzymy krzyżówkę, ale każdy z osobna a nie wszyscy razem. I wygra osoba, która pozbędzie się wszystkich swoich liter!


 Videorecenzja:


Tu zobacz gdzie najtaniej kupić - klik.


Bananagrams to materiałowa saszetka zapinana na zamek z kafelkami, na których są wszystkie litery - również te z polskimi znakami. Daje to ogrom możliwości tworzenia! W grę grać może aż ośmiu graczy i przeznaczona jest ona dla dzieci od 7 roku życia (choć moim zdaniem 8-9 lat to lepszy czas na rozpoczęcie samodzielnych rozgrywek. Z młodszymi dziećmi za to można grać w drużynach). Jest tutaj również wariant gry jednoosobowej, a tryby wieloosobowe - od długich, kilkudziesięciominutowych, po szybkie rundki gdy czekamy np w restauracji na obiad. Wszystko zależy od naszych aktualnych potrzeb - grę można pod nie idealnie dostosować.


W zależności od ilości graczy i wybranego trybu gry, rozdajemy każdemu odpowiednią ilość kafelków (które zakryte leżą na środku stołu, bierzemy je w ciemno). W grze podstawowej są to od 11 do 21 kafelków. Możemy je wymieniać w trakcie gry - wtedy za jeden odłożony na środek do banku liter kafelek, zabieramy trzy nowe. Jeżeli komuś skończą się literki informuje graczy, że "dobieramy" - wszyscy muszą wziąć ze środka po jednej literce. Za każdym razem gdy ktoś powie "dobieramy", każdy gracz bierze dodatkowy kafelek. Gra kończy się w momencie, gdy w banku liter pozostanie kafelków mniej niż jest graczy, a jedna z osób pozbędzie się wszystkich swoich liter - tzn ułoży z nich krzyżówkę.


To była wersja podstawowa, dość długa. Ja lubię również tryb solowy - świetny na odstresowanie się wieczorem ;) Zawsze lubiłam rozwiązywać krzyżówki, grać w Scrabble, nie mogło więc być inaczej - Bananagrams jest jedną z moich ulubionych gier!


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: