Seria Akademia Mądrego Dziecka od Wydawnictwa Egmont, liczy całkiem sporo książek. Ale takich w tej kolekcji jeszcze nie było!

Akademia Mądrego Dziecka w całkiem nowej odsłonie!

By | 23:32 Napisz komentarz
Seria Akademia Mądrego Dziecka od Wydawnictwa Egmont, liczy całkiem sporo książek. Ale takich w tej kolekcji jeszcze nie było!


Videorecenzja:


Recenzje poprzednich znajdziecie tutaj:
-> Większość książek z serii
-> Lisek i przyjaciele
-> Czyj to nocnik?


Te książeczki są trochę mniejszego formatu niż wcześniej pokazywane, a zamiast otworów w stronach, mają coś zupełnie innego. Coś, co sprawiło że od pierwszej chwili trafiły na szczyt listy ulubionych kartonowych książeczek Oliwki.


Jak one działają? Pokazuję w filmie, do obejrzenia którego gorąco zapraszam. W książkach bardzo dużo się dzieje. Coś się przesuwa, wysuwa, coś się kręci, odkrywa, zakrywa i robi naszemu maluchowi a-ku-ku. Do każdego "działania" jest pytanie, a odpowiedź znajdziemy w dolnej części strony.W książce Na Wsi poznajemy głównie zwierzęta, ale też np traktor. Sprawdzimy, co traktor ciągnie, jak kura dziobie ziarenka, a także gdzie schowała się świnka. W Domu zajrzymy do każdego pomieszczenia, zobaczymy jak zmienia się obraz w telewizorze, odkręcimy wodę w prysznicu, ugotujemy warzywa. A w Kolorach sprawdzimy jak zmieniają się promienie słońca, jak żabka wyskakuje znad liścia, jak wisienka się pojawia. I to oczywiście nie wszystko, bo w każdej książce tych działań jest więcej!


Seria Akademia Mądrego Dziecka została stworzona dla najmłodszych czytelników, ale starsze dzieci również mogą z niej korzystać w bardzo pożyteczny sposób - ucząc się czytać. Tin szlifowała umiejętność czytania właśnie na książkach z tej serii, które pokazywałam jakiś czas temu. A te nowe mają czcionkę, jaką znamy z nauki pisania w szkole i to nie tylko dodaje im uroku, ale też pozytywnie wpływa na przyswajanie literek i czytanie.


Książeczki te mają bardzo edukacyjne zastosowania. I dla dwulatków i sześciolatków. Moje obie dziewczyny gorąco polecają.
----------Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: