Pierwsza klasa. Jak to poważnie już brzmi. Co prawda do mnie jeszcze tak nie do końca dociera, że już od września zaczynamy przygodę ze szko...

Domowe przedszkole (i szkoła) z wydawnictwem Olimp

By | 23:38 Napisz komentarz
Pierwsza klasa. Jak to poważnie już brzmi. Co prawda do mnie jeszcze tak nie do końca dociera, że już od września zaczynamy przygodę ze szkołą - ale czas płynie nieubłagalnie, a Tin radośnie z jego pędem gna. Czyta i pisze już jak stuprocentowy uczeń. I uwielbia rozwiązywać zadania. W zerówce mają zeszyty ćwiczeń, ale kiedy jest chora (albo kiedy zaczną się wakacje), wydawnictwo Olimp zapewniło nam odrobinę zerówkowo-szkolnej rzeczywistości w domu. I Tin jest tym faktem zachwycona.


Videorecenzja:Zagrody i ich wygody - to książeczka z laminowanymi stronami, po których można wielokrotnie rysować suchościeralnym pisakiem. Obrysowywanie konturów to jest to, co Tin nadal bardzo lubi, a wkrótce i Oli pójdzie w jej ślady. Książeczka ma też sporo stron do jednorazowego wypełnienia i naklejki. Masa zadań, z którymi poradzi sobie każdy przedszkolak.Matematyczne podchody z Olimpem to zadania dla pierwszoklasistów, zgodne z nową podstawą programową (jak wszystkie, które tutaj zobaczycie). Zadania są zróżnicowane pod względem trudności, zaczynając od labiryntów, łączenia według wzoru, porywnywaniu, szukaniu różnic, aż do matematycznych działań.Przyjaciele Gramatyki i Ortografika to książka dwustronna, a zarazem zeszyt do nauki pisania - poprawnego pisania. Z jednej ortografia, z drugiej gramatyka. Po stronie ortografii poznajemy słowa z U Ó, Ż, RZ, itd i uczymy się rozróżniać, gdzie jaka litera być powinna, a także słowa które się nie wymieniają. A gramatyka to sporo sylab, łączenie w wyrazy, kolorowanie obrazków z odpowiednią ilością, ale też np poznajemy rodziny wyrazów, liczbę pojedynczą, rzeczowniki...
Ekosprinter przyrodniczo-matematyczny to zadania matematyczne w otoczeniu przyrody. Dodajemy i odejmujemy na pajęczej sieci, obliczamy ile ozdób zostanie na choince, działania "mówią nam" na jakie kolory pokolorować rysunki... Bardzo dużo zadań uzupełnionych o przyrodnicze uwagi i ciekawostki.Gramatycy i Ortograficy na start! To także książka dwustronna - jedna część o gramatyce, druga o ortografii. Również znajdziemy tu ciekawe zadania - będziemy m.in liczyć głoski i sylaby, uzupełniać zdania o wyrazy w poprawnej formie, rozwijać zdania... Zadania są oczywiście zupełnie inne niż w powyższej podobnej pozycji, a dodatkowo mają kolorowe ilustracje.
Bajki z wioski Bałałajki to książka do nauki czytania ze zrozumieniem. Podzielona na trzy stopnie trudności, początkowo wydawać by się mogło że każde opowiadanie dotyczy czegoś innego, jednak w praktyce wychodzi, że wszystkie są ze sobą związane. Czytane nieprzerwanie tworzą ciekawą historię podzieloną na rozdziały. I sporo tutaj zadań sprawdzających czytanie ze zrozumieniem. Z tymi oznaczonymi zieloną buźką, zmierzyć się mogą już przedszkolaki z zerówki. Tin doskonale daje sobie z nimi radę.
Książeczki Kalkuj, kopiuj, koloruj - to dwie podobne, lecz w środku zupełnie inne pozycje, dzięki którym przypomniałam sobie o czymś takim jak kalka. W dzieciństwie kalkowanie sprawiało mi ogromną radość i na prawdę nie wiem, dlaczego my jeszcze nigdy z kalką nie miałyśmy do czynienia. Teraz wiem, że muszę kupić mały zapas, bo Tin bardzo się kalkowanie spodobało. W filmie opowiedziałam o naszych perypetiach kalkowych, więc nie będę już tutaj ich powtarzać. A książki? Są pełne zadań tematycznie związanych: w Leśnych Spotkaniach przekalkujemy i pokolorujemy ludzika z kasztanów, przejdziemy przez labirynt w poszukiwaniu gniazd ptaków, policzymy i pokolorujemy odpowiednią ilość jesiennych darów. W Pogodowych Kolorowankach połączymy rysunki w burzową historię, dorysujemy na kaloszach odpowiednie szlaczki i przekalkujemy je, rysując po śladzie stworzymy zamek z piasku, a także krok po kroku bałwana.
Książeczki bardzo nam się spodobały. Oferta wydawnictwa Olimp skierowana jest do dzieci w wieku 2-12 lat, więc każde dziecko znajdzie tam coś, co je zainteresuje. Zadania zostały skonstruowane w taki sposób, że nawet przy samodzielnym czytaniu poleceń dziecko nie ma problemów z ich zrozumieniem.

----------Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: