Cyber Robot od Clementoni. Kiedy pierwszy raz otworzyłyśmy pudełko, lekko przeraziła mnie ilość malutkich elementów które tam się znajdował...

Zaprogramuj sobie robota

By | 23:56 Napisz komentarz
Cyber Robot od Clementoni. Kiedy pierwszy raz otworzyłyśmy pudełko, lekko przeraziła mnie ilość malutkich elementów które tam się znajdowały. Robot do samodzielnego złożenia i zaprogramowania. Brzmiało niezwykle skomplikowanie! Co nam z tego wyszło?

Videorecenzja:


Muszę przyznać, że wyszedł nam z tego fantastyczny robot. Szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że zupełnie sama złożę taką zabawkę, a jednak ;) Na opakowaniu widnieje napis 8+ i myślę, że dziecko w tym wieku przy delikatnej pomocy rodzica będzie w stanie również robota złożyć.
Zanim jednak się zabierzemy za składanie, przygotujmy baterie.


Aby w pełni korzystać z radości z posiadania robota, potrzebny nam jest smartfon lub tablet - aby zainstalować aplikację, za pomocą której, przez Bluetooth sterujemy naszym robotem. W aplikacji jest cała masa możliwości! Nie będę jej opisywać, pokazałam jak to wygląda w videorecenzji i gorąco na nią zapraszam. Tam również robot w akcji.

Nie pokazałam jednak w videorecenzji jednej istotnej rzeczy. Myślałam, że o niej powiedziałam, dopiero przy montowaniu filmu okazało się, że nie. Robot ma też opcję zabawy manualnej. Jeżeli nie mamy akurat dostępu do telefonu, możemy zaprogramować jego jazdę, efekty świetlne i dźwiękowe, za pomocą płytki. Tylko wtedy nie ma wyboru dźwięku, będzie się odtwarzał losowy.


Cyber Robot jest plastikowy, ma gumowe opony, lampkę LED w głowie, ma ręce, szyję i wygląda uroczo. Nie rozwija jakichś ogromnych prędkości, ale dzięki temu że można go samodzielne programować - jest zajęciem na długie godziny. Zwłaszcza, gdy do zabawy użyjemy aplikacji. Ciężko wtedy rozstać się z robotem.


Robota otrzymujemy w częściach pierwszych, ma osobno dosłownie każdy element. Musimy go złożyć i mimo że początkowo wydawało mi się, że będzie z tym mnóstwo pracy - to tak nie jest. Instrukcja jest bardzo dokładnie opisana, krok po kroku wszystko na rysunkach dokładnie pokazane, tak że składanie robota jest samo w sobie już dobrą zabawą.


Myślę, że robot zainteresuje dzieci powyżej 8 roku życia, zwłaszcza chłopców. A jak na funkcje które posiada, jest w całkiem przystępnej cenie.
(można go kupić np tutaj - www.modino.pl)

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: