Tik Tak Bum Junior to bestselerowa gra marki Piatnik, w której mamy tykającą bombę! Która wybucha. A ten, komu wybuchnie w rękach - przegry...

TIK TAK BUM JUNIOR - Wystrzałowa gra słowna

By | 18:00 Napisz komentarz
Tik Tak Bum Junior to bestselerowa gra marki Piatnik, w której mamy tykającą bombę! Która wybucha. A ten, komu wybuchnie w rękach - przegrywa! Na szczęście nic mu się przy tym nie stanie :)

Videorecenzja:


W pudełku znajdziemy karty i bombę, do której musimy włożyć dwie baterie. Na kartach są różne ilustracje, na przykład zoo, kino, w kosmosie, na księżycu itp itd - i do tych ilustracji będziemy podawać skojarzenia. Przed rozpoczęciem gry tasujemy karty i układamy je w zakrytym stosie na środku stołu, po czym włączamy bombę i odkrywamy pierwszą kartę. Przekazujemy sobie tykającą bombę z rąk do rąk, podając jedno słowo kojarzące się z ilustracją.


Bomba wybucha w czasie od 10 do 60 sekund i nigdy nie wiadomo, jak długo teraz będzie tykać. Jest to zawsze niespodzianką :) Presja czasu, jaka się tutaj pojawia - zdecydowanie nie ułatwia zadania, ale dzięki temu jest ogrom śmiechu w trakcie rozgrywek!


Osoba, której bomba wybuchła - zabiera kartę. Jest to jej karny punkt. W wersji podstawowej kończymy grę gdy ktoś zbierze pięć kart - wygrywa wtedy osoba, która nie ma wcale kart, lub ma ich najmniej. Ale możemy sobie modyfikować rozgrywkę, na przykład ustalić z góry że gramy na przykład 10 czy 15 rund (to się dobrze sprawdzi gdy mamy dużą grupę współgraczy), możemy też grać po angielsku (na kartach są hasła również w tym języku), albo możemy utrudnić sobie grę i podawać skojarzenia w kolejności alfabetycznej. Pełna dowolność!


Tik Tak Bum Junior przeznaczona jest dla graczy od 5 roku życia i świetnie się sprawdza jako rodzinna gra, szybka słowna gra, która zmusza do myślenia, kojarzenia, zmusza szare komórki do pracy :) Doskonale się przy niej bawimy.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: