Pierwsza gra: Przyjaciele to już trzecia gra z serii wydawnictwa Egmont, w które zagramy już z dwuletnimi dziećmi. Są tutaj zwierzątka w ro...

Pierwsza gra: Przyjaciele. Już od drugiego roku życia

By | 18:00 Napisz komentarz
Pierwsza gra: Przyjaciele to już trzecia gra z serii wydawnictwa Egmont, w które zagramy już z dwuletnimi dziećmi. Są tutaj zwierzątka w roli głównej i dwa warianty rozgrywki, dla młodszych i trochę starszych dzieci. Zapraszam na recenzję:

Videorecenzja:


Uwielbiam gry dla takich maluchów. Gdy Duża była w tym wieku, można było pomarzyć o tak pięknych, prostych planszówkach - dopiero później zaczęły się pojawiać na rynku gry dla maluchów. Ale wciąż były one skierowane dla dzieci 2,5-3 letnich, a w serii Pierwsza Gra są pozycje przeznaczone dla dwuletnich brzdąców.


Ale do rzeczy. Przyjaciele to gra polegająca na zbieraniu takich samych zwierzątek w trzech kolorach tła. Osoba, która jako pierwsza zbierze wymaganą ilość takich zestawów - wygrywa.

Układamy żetony w okręgu, na środku kładziemy kostkę. W wersji podstawowej kolor wylosowanej strzałki nie ma znaczenia, w wariancie dla starszych - czarna strzałka wskazuje nam zwierzę z okręgu, które zabieramy, a czerwona, zielona i niebieska oznacza, że możemy wziąć żeton w danym kolorze od któregoś ze współgraczy. Ten wariant wyzwala dużo emocji! :)


Grając z najmłodszymi dziećmi, przekazujemy sobie żetony zwierząt jeżeli inny gracz takie zbiera. W wersji dla starszych, każdy bierze to, co wylosował (i można je sobie później odbierać gdy wypadają kolorowe strzałki).


Zobaczcie, jak grube są kartoniki. I jaka ogromna jest kostka! To doskonale wykonana gra, bajecznie kolorowa i bardzo miło można przy niej spędzić czas.

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: