Pomóż mi przetrwać to bardzo ważna i niesamowicie wartościowa seria książek wydawnictwa Harper Kids, ukazująca się pod tęczowym logo Akadem...

Pomóż mi przetrwać. Miron w pułapce i Regina szuka domu

By | 10:00 Napisz komentarz

Pomóż mi przetrwać to bardzo ważna i niesamowicie wartościowa seria książek wydawnictwa Harper Kids, ukazująca się pod tęczowym logo Akademii Mądrego Dziecka. Książki poruszają temat zwierząt, którym (przeważnie) zagrażamy my sami.


Videorecenzja:


Miron w Pułapce to opowieść o rodzinie fok szarych, które na bałtyckiej plaży powiększyły swą rodzinę. I pojawiła się rodzina dwunogów, którzy niepokoili foki... Chcieli koniecznie zrobić swojemu dziecku z nimi zdjęcie, trącali je patykiem! Foki w obronie młodych mogą nawet zaatakować, więc ludzie wezwali policję twierdząc, że to niebezpieczne stworzenia. Na szczęście to rodzina ludzka dostała mandat za niepokojenie zwierząt, a Miron z rodzicami mógł dorastać na plaży.


Aż do momentu, gdy Miron wszedł do wody. Wpadł w śmieciową pułapkę i prawie skończyło się to tragicznie. A wszystko z naszej winy, to my zaśmiecamy morza.


Na końcu są ciekawostki na temat fok szarych. Piękne ilustracje wzbogacają wnętrze, ale to treść jest tu zdecydowanie najważniejsza i warto ją czytać dzieciom w każdym wieku. Od przedszkolaka do szkolniaka.


Regina szuka domu to opowieść o królowej trzmieli, obudzonej po zimie przez powódź w jej krecim kopcu, która rusza w świat w poszukiwaniu miejsca do założenia swojego gniazda. Trafia na wierzbę, z której ludzie zrywają gałązki - a ona i jej bzyczący bracia chcą tylko nabrać sił po zimie i wypić nektar. Człowiek nie powinien im go odbierać z tych świeżutkich, puchatych bazi...


Regina w trakcie swej wędrówki trafia na chłopca, który ją zrani. Ogłuszy uderzeniem, a ona biedna trafi do kałuży i nie będzie potrafiła z niej wyjść. I wtedy poznajemy Stasia - małego miłośnika przyrody. Staś uratuje Reginę i jeszcze nieraz pojawi się na jej drodze. A później także w życiu jej córki.


Trzmiele nie są niebezpieczne. Nie chcą zrobić nam krzywdy i my też nie możemy robić krzywdy im. Trzeba o tym mówić, powtarzać to dzieciom. Trzeba chronić te maleńkie istoty.
Na końcu książki są ciekawostki, a piękne ilustracje umilają czytanie tej bardzo ważnej książki.Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: