Pipo. Najsilniejsza dziewczynka na świecie wydawnictwa Dragon to opowieść o nastolatce, która została porzucona przez ojca i nie miała łatw...

Pipo. Najsilniejsza dziewczynka na świecie

By | 10:00 Napisz komentarz
Pipo. Najsilniejsza dziewczynka na świecie wydawnictwa Dragon to opowieść o nastolatce, która została porzucona przez ojca i nie miała łatwego życia... Pipo jest niesamowicie dzielną i silną dziewczynką. A historia o niej porusza...

Videorecenzja:


Mama Pipo nie żyje, a tata zostawia pięciolatkę u pani Helenki i znika. Dziewczynka cały czas wierzy, że tata po nią wróci, ale niestety tak się nie dzieje. Mija sześć lat, gdy pani Helenka przenosi się do domu starców. Pipo musi opuścić swoje schronienie i ruszyć w świat. W pudełku po margarynie które zostawił jej ojciec, znajduje się liścik od niego. Z adresem. Dziewczynka musi się pod niego udać, odnaleźć siostrę.


Smutno mi było w trakcie czytania książki. Pipo była bardzo zaniedbaną dziewczynką, nikt się nie troszczył o jej wykształcenie, mieszkała sobie na uboczu w domu pani Helenki i tak właściwie można by rzec, że jedna drugą się po trochu opiekowała. Ale dziewczynka nie zatraciła do końca dziecięcej radości. Jej historię czyta się dobrze i zdecydowanie można się wciągnąć w jej świat. W przygody, które Pipo przeżywa.


W książce są dwa rodzaje ilustracji - kolorowe i czarno-białe w klimacie książkowym. Nie ma ich wiele, ale gdzie niegdzie cieszą oko. Są zdecydowanie oryginalne i myślę, że świetnie pasują do klimatu lektury.
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: