Kapitan Majtas: dziewiąta wielka powieść - to książka pełna charakterystycznego humoru, obrazków (choć nie jest kolorowa) i wartkiej akcji!...

Kapitan Majtas odsłona druga (albo dziewiąta)

By | 22:18 Napisz komentarz
Kapitan Majtas: dziewiąta wielka powieść - to książka pełna charakterystycznego humoru, obrazków (choć nie jest kolorowa) i wartkiej akcji! Książka dziewiąta, ale nasza majtasowa - druga :)


Videorecenzja:


Historia rozpoczyna się krótkim komiksowym przypomnieniem, jak to się wszystko zaczęło. Podobnie jak w poprzednim tomie, tu też jest zarys tego, czym skończyła się część wcześniejsza.


George i Harold wraz z dyrektorem Kruppem trafili do więzienia za to, że okradli bank. Choć oczywiście nie oni to zrobili, a ich złe sobowtóry które znamy z tomu ósmego. Zostali skazani na 10 lat więzienia! Podczas odsiadki pan Krupp spotkał Spodnosika. On także odbywał karę i został oddelegowany do budowy pomnika na środku dziedzińca. Tak właściwie to on sam namówił naczelnika Zamordona na ten pomnik. A to wszystko pod osłoną wielkiej, zielonej plandeki, która - jak się możecie domyślać, wcale nie skrywała pomnika. Szalone dzieło Spodnosika pomogło mu w ucieczce.


Spodnosik zabrał ze sobą Kruppa, aby pomógł mu w dotarciu do Georga i Harolda, którzy jak twierdził, mieli coś wspólnego z Kapitanem Majtasem, którego poszukiwał. Nie wiedział, że Majtasa trzymał w garści...


Książka ta to zbiór szalonych przygód, z nieprzewidywalną akcją, mnóstwem majtasowego humoru który poznałyśmy już w poprzedniej części. Czyta się ją niemalże jednym tchem!


A w środku oczywiście również znajdziemy ruchome obrazki - jak one działają? O tym w filmie, który jest tam wyżej.
-----------Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: