Seria Czytam Sobie wydawnictwa Egmont to must have w biblioteczkach wszystkich, którzy mają dziecko uczące się czytać. Przygoda z czytaniem...

Czytam sobie z My Little Pony

By | 22:40 Napisz komentarz
Seria Czytam Sobie wydawnictwa Egmont to must have w biblioteczkach wszystkich, którzy mają dziecko uczące się czytać. Przygoda z czytaniem musi się rozpocząć od tych książek.


Videorecenzja:


Musi, bo nie ma nic bardziej napędzającego czytelniczy motor, niż samodzielne przeczytanie pierwszych książek. Tak - książek. Nie jednej strony, a całej książki. Bo kolejne całkowicie "pochłonięte" lektury wpisywane na dziecięcą listę, są powodem do dumy i pozostawiają po sobie u dziecka chęć do kolejnego sięgnięcia po inne tytułu. A książki z 1 poziomu serii Czytam Sobie, da się przeczytać w całości. Nawet początkujący czytelnik to zrobi. A na dodatek - ta seria jest tak przystępna cenowo, że nie sposób nie kupować kolejnych egzemplarzy.


31 stron, czyli pokaźnych rozmiarów książka - tak się wydaje. W rzeczywistości mamy po jednym, góra dwa krótkie zdania na stronę. Dziecku dopiero zaczynającemu, sprawia ogromną frajdę przewracanie kartek przeczytanych właśnie stron. Realne obserwowanie postępu w lekturze. Za to kocham te książki - bo pozwalają się szybko przeczytać i pokazują dziecku, nawet temu początkującemu, że czytanie to niezwykła przyjemność. Duża i wyraźna czcionka bardzo ułatwia składanie liter w wyrazy.


Witajcie w Ponyville z Poziomu 1 to całkiem nowa, świetna propozycja dla początkujących czytelników którzy uwielbiają kucyki. Mamy tutaj krótkie opisy naszych kucykowych przyjaciółek, a także ich krainy. A wszystko to uzupełnione o bajecznie kolorowe ilustracje, w stu procentach kucykowe - żywcem wyjęte z filmowej wersji.


Na samym końcu znajdziemy charakterystyczny dla tej serii książek dyplom, na którym dziecko może się podpisać, a także naklejki. I są też zadania dla wnikliwych czytaczy. Świetna, na prawdę świetna książka.
----------Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: