Tak, myślę że jest to najlepsze określenie serii niebieskiej: średnio zaawansowani czytelnicy. Książki żółte dla początkujących już były ( k...

#Czytelnia dla średnio zaawansowanych

By | 23:20 Napisz komentarz
Tak, myślę że jest to najlepsze określenie serii niebieskiej: średnio zaawansowani czytelnicy. Książki żółte dla początkujących już były (klik), a cały program #Czytelnia liczy łącznie trzy poziomy. Żółty, niebieski i czerwony - dla nastolatków.


 Videorecenzja:


Seria niebieska, czyli drugi poziom #Czytelni to książki dedykowane dzieciom w wieku 8-10 lat. Liczą od 100 do 200 stron, mają niewiele lub też wcale ilustracji, a czcionka jest w nich już standardowa, nie tak duża jak w żółtych książkach.


W serii znajdziemy lektury zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców. Moje dziewczyny zaczytują się w przygodach Dzielnej Do, Pinkie Pie i Elsy i Anny. I to jest również charakterystyczna, wyróżniająca #Czytelnię rzecz: nasi ulubieni bohaterowie grają tutaj główne role.


Z naszej trójki, tylko w Krainie Lodu znajdziemy ilustracje. Są stonowane i nie rzucające się w oczy -idealnie wkomponowane w treść. Tego typu obrazki mówią nam o tym, że nie jest to już książka typowo dziecięca, lecz dla czytelnika w wieku szkolnym. Ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby na początku wspólnie je sobie z dziećmi czytać, jeżeli jeszcze nie opanowały tej niełatwej umiejętności samodzielnego czytania.


Powrót do lodowego pałacu to historia o naszych ulubionych bajkowych siostrach i niezwykle ważnych gościach, którzy mieli je odwiedzić. W pewnym momencie w pałacu pojawiły się duchy, co Mitia i Galina przyjęli z lekkim zaniepokojeniem - ale oczywiście to nie duchy rozrabiały. A kto? Sugeruje nam to okładka :)


Dwie kucykowe książki, czyli Pinkie Pie wkracza do akcji i Dzielna Do i kwiat wieczności oczywiście wydane przez wydawnictwo Egmont jak cała seria #Czytelnia, to pełne przygód zupełnie nowe historie o naszych klaczkach i ich przyjaciołach, które nie pozwolą odłożyć książek ani na moment! Książka pierwsza liczy ponad 140 stron, a druga 200 - plus na końcu miejsce na rysunki i notatki. Wraz z Pinkie Pie weźmiemy udział w ważnym muzycznym wydarzeniu, które ktoś będzie próbował zniszczyć. A z Dzielną Do wybierzemy się w podróż, aby odnaleźć kwiat wieczności i nie dopuścić do tego, aby wpadł w kopytka kogoś innego. Porywająca akcja i mnóstwo przygodowych wątków sprawią, że od książki nie oderwiecie się tak łatwo.

----------

Cała seria #czytelnia: www.egmont.pl


Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: