Czy wiesz, że wokół ciebie nieustannie krąży chmura mikrobów, którą wymieniasz się z każdym kto się do ciebie zbliży? Czy wiesz, że nawet w ...

Zadziwiające życie...

By | 23:09 Napisz komentarz
Czy wiesz, że wokół ciebie nieustannie krąży chmura mikrobów, którą wymieniasz się z każdym kto się do ciebie zbliży? Czy wiesz, że nawet w niewyobrażalnie czystym domu żyją miliardy mikroorganizmów? Że gdy kładziesz się spać, towarzyszy ci milion zarodników grzybów?


 Videorecenzja:


Ta książka to skarbnica wiedzy i ciekawostek. Od Wielkiego Wybuchu, poprzez wszechświat w człowieku, aż po świat roślin i zwierząt. Zadziwiające Życie od wydawnictwa Egmont czyta się z ogromną przyjemnością.


ART Egmont na okładce sugeruje, że ilustracje we wnętrzu tej książki to będzie prawdziwy majstersztyk. I tak właśnie jest! Każda ciekawostka została zobrazowana w niebanalny sposób, czasem intrygujący, najczęściej po prostu zachwycający.


Zadziwiające życie to książka stworzona dla ciekawych świata dzieci i moim zdaniem powinna znaleźć się w każdej domowej biblioteczce. Nie ma w niej ogromu tekstu i encyklopedycznego wyjaśniania pojęć, każde zagadnienie zostało opisane w sposób zrozumiały dla młodego czytelnika, bez zbędnych słów. Ta książka jest absolutnie fantastyczna.


Każdy z nas jest wszechświatem, wszechświaty są też wszędzie wokół nas, w przyrodzie, a my tworzymy z nimi jedność. Nie byłoby nas tu, gdyby nie one. I nie byłoby ich bez nas. Zadziwiające życie rozbudza w dziecku ciekawość świata i siebie, daje do myślenia, do analizowania, do zastanawiania się nad tym wszystkim, co nas otacza. Co jest w nas, na nas i wokół nas. Polecam ją bardzo!----------
Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze: